تمهیدات از پیش برنامه ریزی شده برای استقبال از عزاداران نبوی در نجف اشرف

 

روز 28 صفر، سالروز شهادت پیامبر اسلام و روز زیاتی امیرالمؤمنین علیه السلام است. به این مناسبت، نجف اشرف و مرقد مطهر علوی پیش از این خود را برای استقبال از جمعیت میلیونی زائران آماده نموده است.

شورای استان نجف به مناسبت استقبال و پذیرایی از جمعیت میلیونی زائران که برای اعلام بیعت مجدد با امیرمومنان علی علیه السلام و بزرگداشت شهادت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله در روز 28 صفر، پیاده و سواره به این شهر مقدس می آیند.

همزمان، اغلب استان های جنوبی و مرکزی عراق که خاستگاه تاریخی شیعیان این کشور هستند به مناسبت سالروز حزن انگیز 28 صفر، امروز (چهارشنبه) را تعطیلی رسمی اعلام کرده اند.

«خضیر الجبوری» رییس شورای استان نجف اشرف نیز پیش از این، از اجرایی شدن دو طرح ویژه امنیتی و خدمات رسانی در این استان برای حفاظت و استقبال از زائران علوی خبر داده بود.

رییس شورای استان نجف اشرف همچنین از بکار گیری هزاران نیروی امنیتی برای تامین امنیت مراسم و تسهیل حرکت زائران به داخل و خارج شهر مقدس نجف خبر داد.

گفتنی است، با توجه به اینکه در 28 صفر، بیشترین گروه زائران آستان مقدس علوی از کربلای معلی هستند، دستگاه های امنیتی تدابیر امنیتی ویژه ای در طول جاده 75 کیلومتری کربلا ـ نجف که به «جاده یا حسین» شهرت یافته، برای حفاظت از زائران ایجاد کرده اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input