پژوهشگر مسیحی ادیان: امام حسین علیه السلام الگویی برای تمامی بشریت و حرکت در راه صحیح است

 

«کریستوفر توماس» پژوهشگر ادیان با حضور در حرم امام حسین علیه السلام گفت: به مدت ده سال مسیحیت را تدریس کردم و بعد آن در زمینه تدریس اسلام 30 سال کار کردم و در این مدت طولانی تعدادی کتاب در زمینه آموزش ادیان و راه های همزیستی مسالمت آمیز نوشته ام.

وی ادامه داد: وظیفه مهم تر من ایجاد راه های ارتباطی میان افکار و تمرکز بر گفتگوی میان ادیان در تمامی جوامع است؛ چراکه من عناصر متعدد مشترکی برای تحقق همزیستی در جوامع یافته ام.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، توماس تصریح کرد: آغاز این همزیستی می طلبد که ما اعتراف کنیم همگی بشر هستیم و از ویژگی انسانیت که ما را در کنار هم جمع می کند، برخورداریم و نباید راه را برای نژاد پرستی و فرقه گرایی بین اقشار مختلف بشر باز بگذاریم.

این پژوهشگر دینی بر ضرورت برنامه ریزی آستان مقدس حسینی برای برگزاری جشنواره های بین المللی در تمامی ادیان جهان در جهت ارتباط و ایجاد پل های گفتگو و شناخت متقابل تاکید کرد.

توماس اشاره کرد: زمانی که با سیاستمداران صحبت می کنم، حرکت حسینی و جانفشانی آن حضرت در راه حق و یاری دین و انسانیت را به عنوان یک اصل و مبنا برای حرکت در راه صحیح، پیش روی خود قرار می دهم.

وی ادامه داد: نهضت امام حسین علیه السلام عبرت ها و درس های بسیاری دارد؛ برای مسال ایشان بیعت با یزید را نپذیرفتند، چراکه او حاکمی ظالم و فاسق بود.

توماس ادامه داد: این نهضت همیشه به صورت یکسان میان مردم و سیاستمداران مطرح نمی شود. ما از آن ها می پرسیم که آیا با ستمگران دست دوستی و بیعت می دهید یا به شیوه امام حسین  علیه السلام عمل کرده و ظلم و استبداد را نمی پذیرید؟؛ سپس از طریق جواب این سؤال با حقیقت این شخص چه شهروند و چه مسئول باشد، آشنا می شویم.

وی تاکید کرد: پس بسیار ضروری است که مردم به امام حسین علیه السلام اقتدا کرده و فرهنگ حسینی را در تمامی جهان نشر دهند؛ چرا که این شخصیت بزرگ تنها اختصاص به شیعه ندارد، بلکه نمونه و الگویی برای تمامی بشریت است و خداوند صفت شهادت و سروری را به ایشان کرامت فرموده است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input