اسلام آباد میزبان پنجمین جشنواره فرهنگی نسیم کربلا

 

پنجمین جشنواره فرهنگی «نسیم کربلا» به همت آستان مقدس حسینی در شهر اسلام آباد (پایتخت پاکستان) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حسینی؛ این جشنواره سالانه با همکاری دانشگاه اسلامی کوثر پاکستان و آستان مقدس عباسی در شهر اسلام آباد برگزار می‌شود.

مسلم عباس صکبان، رئیس کمیته برگزارکننده پنجمین جشنواره فرهنگی نسیم کربلا با تایید این خبر تصریح کرد: این جشنواره با برافراشتن پرچم امام حسین‌ و حضرت عباس علیهما السلام در ضمن ۱۴ پرچم به عنوان نمادی از ائمه معصومین علیهم السلام افتتاح خواهد شد.

وی همچنین، از برگزاری نمایشگاهی در دو بخش زنان و مردان به منظور تبرک جستن از پرچم سیدالشهدا علیه السلام و ثبت اسامی خود برای زیارت نیابی، نمایشگاه کتاب، بخش ویژه رسانه جنگ عراق، نمایشگاه عکس آستان مقدس حسینی، غرفه ویژه آستان مقدس عباسی و برگزاری نماز جماعت در حاشیه این جشنواره خبرداد.

صکبان در ادامه افزود: ایجاد درمانگاه کوچکی توسط پزشکان متخصص به منظور ویزیت بازدیدکنندگانی که دچار بیماری هستند و ارجاع آنها در صورت لزوم به بیمارستان برای دریافت درمان رایگان، نمایشگاهی از عکس شهدای جنگ با داعش و اختصاص بخشی ویژه کودکان از دیگر فعالیت‌هایی است که در حاشیه این جشنواره برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، در حاشیه این جشنواره هیئت اعزامی از آستان های مقدس حسینی و عباسی، از دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و برخی موسسات بازدید می‌کنند.

یادآور می‌شود، چهارمین جشنواره فرهنگی نسیم کربلا فروردین ماه سال جاری با نظارت آستان مقدس حسینی و با همکاری دانشگاه کوثر و عتبات مقدسه علوی، عسکری و عباسی در اسلام آباد برگزار شد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input