آغاز مرحله نهایی سرداب حضرت حجت عجل الله تعالی در حرم حسینی

 

آخرین مراحل ساخت سرداب حضرت حجت عجل الله تعالی، در حرم امام حسین علیه السلام آغاز شد. 

کادرهای فنی بخش نگهداری وابسته به آستان مقدس حسینی، مقدمات مربوط به مرمرکاری سرداب حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف را به عنوان آخرین مرحله این سرداب را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، «کریم الانباری» رئیس بخش نگهداری در این آستان با اعلام این خبر گفت: مرحله مرمر کاری این سرداب در حرم مطهر حسینی، از امروز(سه شنبه) آغاز شد.

به گفته وی، در این مرحله دیوار سرداب حضرت حجت عج الله تعالی، با استفاده از سنگ مرمر سبز به کار رفته در دیوار صحن شریف، پوشانده خواهد شد.

الانباری در ادامه با اشاره به اینکه این مرحله آخرین مرحله آماده سازی سرداب مذکور می باشد، افزود: مساحت کلی این سرداب به حدود ۴۰۰۰ هزار مترمکعب می رسد که بین باب اصلی الکرامه تا باب السدره قرار دارد. 

وی در پایان اضافه کرد: این طرح بر اساس استانداردهای مهندسی جهانی طراحی شده و دارای پله های برقی برای تسهیل روند تردد زائران حسینی به خصوص در زیارت های میلیونی می باشد. 

گفتنی است، درب ورودی سرداب حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه، از دو سمت راست و چپ صحن شریف حسینی بوده و بین آن یک پنجره نمادین داخل سرداب نصب شده که به قبر مطهر امام حسین علیه السلام، بسیار نزدیک است.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input