کتاب «کامل الزیارات» ، مجموعه ای ارزشمند از روايات ائمه ی اطهار، عليهم السلام

 

 

 

 

 

 

كتاب كامل الزيارات، گنجينه‏اى ارزشمند درباره شيوه زيارت خاندان عصمت و طهارت تالیف شيخ ابو القاسم، جعفر بن محمد بن جعفر بن موسى بن مسرور بن قولويه قمى( متوفاى 367 هجرى)، است.

اين كتاب از مهم‏ترين منابع روايى ما در اين زمينه و يكى از معتبرترين مراجع كتب دعا و زيارات متأخرين، مانند« مفاتيح الجنان» شيخ عباس قمى است.

راويان بزرگ شيعه در قرن‏هاى اوليه اسلام، با همت و تلاش والاى خود سعى در زنده نگه داشتن فضائل، سیره و سخنان ائمه معصومين عليهم السلام داشتند و در اين راه از هيچ كوششى فروگذار نكردند. آنان تمام عمر خود را صرف شنيدن و نقل و نوشتن روايات آن امامان بزرگوار كرده‏اند.

مؤلف كتاب کامل الزیارات، يكى از چهره‏هاى درخشان روات شيعه است. وى انگيزه نگارش كتاب كامل الزيارات را اين گونه بيان مى‏فرمايد:« من اين كتاب را براى تقرب به درگاه الهى و پيامبر و على و فاطمه و ائمه صلوات الله عليهم اجمعين، و نشر زيارت آن بزرگواران در ميان برادران مؤمنم نگاشتم.»

اين كتاب که شامل 755 حديث در 108 باب است، از معتبرترين كتاب‏هاى روايى شيعه به شمار می رود كه در طول هزار سالی كه از زمان نگارش آن مى‏گذرد، پيوسته مورد توجه علما و فقهاى شيعه واقع شده و روايات آن در منابع مهم روايى شيعه نقل، و به آن ها استناد شده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input