آمریکااخبار

تاسیس کرسی مطالعات امام حسین علیه السلام در دانشگاه‌های آمریکا

اخبار رسیده از ایالات متحده آمریکا حاکی از آن است که کرسی دانشگاهی مطالعه امام حسین علیه السلام در دانشگاه های این کشور تاسیس می شود.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ تعدادی از جوانان شیعه عراقی تبار در آمریکا اعلام کردند: اولین اقدامات برای تاسیس کرسی مطالعات و تحقیقات آکادمیکی امام حسین علیه السلام در دانشگاه های آمریکا به منظور معرفی نهضت حسینی انجام شده است.

یکی از مسئولان جوان در این طرح گفت: اجرای این طرح از چهار سال پیش به ذهن ما خطور کرده بود تا اینکه توانستیم اقدامات اولیه برای تاسیس کرسی امام حسین علیه السلام در دانشگاه های آمریکا را انجام دهیم.

تاسیس کرسی امام حسین علیه السلام، فضای جدیدی را برای معرفی سومین پیشوای شیعیان جهان و حرکت آن حضرت مهیا می کند.

وی در ادامه افزود: این کرسی گامی برای افزایش تلاش دوستداران اهل بیت علیهم السلام به منظور آشنا کردن دیگران با تفکر اصیل اسلام از طریق نهضت امام حسین علیه السلام به شمار می آید.

این جوان عراقی گفت: در تعدادی از دانشگاه های آمریکایی و کشورهای غربی کرسی ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی وجود دارد، اما طرح کرسی امام حسین علیه السلام درنوع خود اولین است و امیدواریم در آینده نزدیک این کرسی راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: ما برای تحکیم، پیشرفت و راه اندازی موسسه ها، مراکز شیعی و بقاع متبرکه نیاز به حمایت داریم.

براساس آخرین آمارهای منتشر شده در سال 2011 میلادی، در آمریکا نزدیک به 12 میلیون مسلمان زندگی می کنند.

بیشترین جمعیت شیعیان در ایالت کالیفرنیا متمرکز است و پس از آن در ایالت های میشیگان، ایلی نویز، واشنگتن، نیویورک و تگزاس قرار دارند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا