جهان

حمایت وزرای کانادایی از نماز خواندن مسلمانان در مدارس

دو تن از وزرای کانادایی نماز خواندن دانش آموزان مسلمان در مدارس کانادا را مورد تحسین و حمایت قرار داده، و خواستار پایان دادن به بحث‌ها و جدل‌های اسلام‌هراسی در این کشور شدند.

 

دو تن از وزرای کانادایی نماز خواندن دانش آموزان مسلمان در مدارس کانادا را مورد تحسین و حمایت قرار داده، و خواستار پایان دادن به بحث‌ها و جدل‌های اسلام‌هراسی در این کشور شدند.

«میتزه هانتر» وزیر آموزش و پرورش همراه با «مایکل کوتیو» وزیر خدمات کودکان و نوجوانان در کانادا در بیانیه‌ای مشترک حمایت‌شان را از نماز خواندن مسلمانان در مدارس کانادا ابراز داشته و اعلام کردند که هیچ گونه تبعیض علیه دانش آموزان مسلمان در مدارس این کشور را تحمل نخواهند کردند.

در این بیانیه آمده است: بحث‌های اخیر درباره نماز خواندن مسلمانان در مدارس بسیار نگران کننده بوده و ما به طور جدی اعلام می‌کنیم که هیچ گونه نژادپرستی و اسلام‌هراسی را تحمل نخواهیم کرد.

این دو وزیر کانادایی همچنین اعلام کردند که برگزاری نماز جماعت در مدارس به طور کامل با حقوق بشر و دستورالعمل‌های هیات‌های مذهبی مطابقت دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما دانش آموزان و والدین آن‌ها را ترغیب به داشتن یک گفتمان مداوم با مدارس‌ می‌کنیم ودرحالی که انتظار داریم تمامی مدارس دولتی قوانین حقوق بشر و آزادی بیان در کانادا را رعایت کنند ولی میدانیم که متاسفانه، نفرت رو به گسترش است.

لازم به یاد آوری است، طی چند روز گذشته عده‌ای از اسلام‌ستیزان در کانادا، با ایجاد فضا برای برگزاری نماز دانش آموزان مسلمان در یک مدرسه دولتی به دشمنی برخاسته بودند. 

مسلمانان بسیاری از مدارس دولتی تورنتو بیش از دو دهه است که نمازهای خود را در مراسمی مسالمت آمیز برگزار می‌کنند، اما گسترش اسلام‌هراسی درسال‌های اخیر مسبب مشکلاتی برای مسلمانان در این کشور شده است و گروهی از اسلام‌ستیزان خواهان جلوگیری از برگزاری این مراسم هستند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا