جهان

مسلمانان بیشترین قربانیان حملات تروریستی

بیشتر قربانیان حملات تروریستی مسلمانان هستند.

 

بیشتر قربانیان حملات تروریستی مسلمانان هستند.

«سرجیو ماتارلا» رئیس جمهور ایتالیا گفت: ایتالیا و به ویژه پایتخت آن رم ، تهدیدات ترویستی زیادی را دیده است اما نباید فراموش کنیم که بیشتر قربانیان حملات تروریستی در جهان از مسلمانان هستند.

ماتارلا ادامه داد:‌به همین علت نباید در این اشتباه گرفتار شویم که به تروریست ها نوعی نام دینی یا پوششی داده و آنها را مسلمان بنامیم.

رئیس جمهور ایتالیا در ادامه سخنان خود با اشاره به مهاجرت های صورت گرفته گفت: مهاجرت پدیده ای است که نمی توان آن را حذف نمود و نادیده گرفت و پناهندگان نیز شایسته احترام هستند؛ چرا که آنها اغلب از شرایطی فرار می کنند که نمی توانند در آن زنده بمانند.

شایان ذکر است، این روزها در پروژه های جدیدی به نام مبارزه با تروریسم و در قالب شعارهای آزادی و حقوق بشر، میلیون ها مسلمان در خشونت و کشتار قرار گرفته اند.

بررسی آمارهای حملات تروریستی انجام شده در اقصی نقاط جهان طی بیش از ۱۰ سال گذشته نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد حملات تروریستی در مناطق مسلمان‌نشین رخ داده و تقریبا بیش از سه‌چهارم قربانیان و جان‌باختگان ساکنان مناطق عمدتا مسلمان‌نشین بوده‌اند.

اکثر قربانیان اقدامات تروریستی، به ترتیب در کشورهای عراق، افغانستان، نیجریه، سوریه و پاکستان بوده اند.

این اقدامات تروریستی توسط گروه های تروریستی متشکل از سنی های تندرو صورت گرفته که تنها در اسامی با یکدیگر اختلاف دارند و به لحاظ ایدئولوژی تکفیر دیگران ـ خصوصا شیعیان ـ با یکدیگر مشترک هستند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا