جهان

تا سال آینده، مسجد شیعیان “دارالعباس” در آمریکا توسعه می‌یابد

مرکز اسلامی شیعی دارالعباس، قصد دارد در سال آینده یک ساختمان دو طبقه با 20 هزار فوت مربع ، در شهر لیلبورنِ ایلات جورجیای آمریکا را به تاسیسات خود بیافزاید.

 

مرکز اسلامی شیعی دارالعباس، قصد دارد در سال آینده یک ساختمان دو طبقه با 20 هزار فوت مربع ، در شهر لیلبورنِ ایلات جورجیای آمریکا را به تاسیسات خود بیافزاید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی myajc ، این مرکز اسلامی زمینی 4 جریبی را  به این منظور خریداری نموده و در حال مذاکره با مقامات لیلبورن برای آماده‌سازی مسجد جدید خود در این منطقه است.

صفدر عابدی سخنگوی «دارالعباس» با اشاره به اقدامات تروریستی سنی های تندرو،  می گوید: عده‌ای تروریست به نام اسلام حملاتی انجام داده‌اند و ما نگرانی ها را درک می کنیم، اما هدف ما این است که نشان دهیم این تروریست‌ها هیچ ارتباطی با اسلام ندارند، چرا که آنان یکی از اصول مهم اسلام یعنی صلح را زیر پا گذاشته‌اند.

بر اساس این گزارش، اهالی محلی لیلبورن با افزایش فضای این مرکز شیعی مشکلی ندارند و ارتباط بین شیعیان و ساکنان منطقه مثبت توصیف شده است.

با این حال شهردار این شهر و چهار عضو شورای لیلبورن، حاضر نشده اند نظر خودشان را در این باره ابراز کنند.

پیش از این در سال 2009 درخواست اعضای مسجد برای توسعه با مخالفت روبرو شد و  اعضای آن به دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده و پس از انجام تحقیقات، در آگوست 2011 شورای شهر لیلبورن، برای به دادگاه کشیده نشدن با احداث این مسجد موافقت کرد. 

از آن زمان تاکنون مسجد درحال جمع آوری کمک‌های مالی، خرید املاک و افزایش روابط با اعضای جامعه بوده است.

این مرکز هم اینک بیش از یکصد خانوار شیعه عضو دارد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا