جهان

انتقاد عفو بین‌الملل از ترکیه قطر آمریکا و عربستان به دلیل حمایت از تروریست‌ها

سازمان عفو بین‌الملل از ترکیه، قطر، آمریکا و عربستان سعودی به دلیل تأمین سلاح برای 5 گروه از گروه های تروریستی موجود در سوریه، انتقاد کرد.

 

سازمان عفو بین‌الملل از ترکیه، قطر، آمریکا و عربستان سعودی به دلیل تأمین سلاح برای 5 گروه از گروه های تروریستی موجود در سوریه، انتقاد کرد.

این سازمان بین المللی در گزارش خود گفته: «جبهة النصره» شاخه القاعده در سوریه، «احرارالشام»، «نورالدین زنکی»، «جبهة الشام» و «جوخه 16» گروه هایی هستند که در سوریه جنایاتی جنگی مانند؛ آدم‌ربایی، شکنجه و اعدام‌های خودسرانه مرتکب شده‌اند.

گروه‌های تروریستی فوق‌الذکر افرادی مثل حقوقدانان، خبرنگاران و یا حتی کودکان را به جرم انتقاد از اعمال این گروه های تروریستی یا به دلیل مذهب ایشان؛ دستگیر و شکنجه نموده و یا حتی جان آنها را می گیرند.

«فیلیپ لوتر» رئیس دفتر عفو بین‌الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا می‌گوید: «شهروندان بسیاری از ربوده شدن به دست تروریست‌ها درپی انتقاد از آنها یا عدم رعایت قوانین سختگیرانه‌ای که تحمیل کرده‌اند، هراس دارند.»

وی همچنین افزود: «اکنون در حلب و ادلب، تروریست ها برای جنایات‌ جنگی آزادی عمل داشته و با مصونیت؛ قوانین انسانی بین‌الملل را نقض می‌کنند.»

عفو بین‌الملل ضمن مستند کردن جنایات در حلب و ادلب که به دست جبهة النصره و متحدانش کنترل می‌شود، از قدرت‌های جهانی خواست به گروه‌های تروریستی فشار بیاورند تا به این اقدامات خود پایان دهند.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا