جهان

کافه‌ای در لندن که به روزه داران غذای رایگان می‌دهد

کافه‌ای در کیلبورن، ناحیه‌ای در بریتانیا که در منطقه برنت لندن واقع شده، در طول ماه مبارک رمضان به شهروندان انگلیسی غذای رایگان ارائه می‌دهد.

 

کافه‌ای در کیلبورن، ناحیه‌ای در بریتانیا که در منطقه برنت لندن واقع شده، در طول ماه مبارک رمضان به شهروندان انگلیسی غذای رایگان ارائه می‌دهد. 

کافه کنکورد که در کارلتون واله واقع شده، با آغاز ماه مبارک رمضان داوطلب برپایی پروژه ارائه افطاری به همشهریان مسلمان انگلیسی شده که تا 5 جولای یعنی پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

احمد از مرکز ملی الجزایر که این کافه را اداره می‌کند می‌گوید: هدف اصلی خوش‌آمدگویی به جامعه روزه‌داران و افطاری دادن به آن‌هاست و ما هر شب 80  تا 100 نفر میهمان از ملیت‌های مختلف چینی، جامائیکائی، ترینیداد، پاکستانی و اروپایی داریم. 

زنان، مردان و کودکان و سالمندان برای صرف افطار به اینجا می‌آیند و این دستاورد حقیقتا ارزشمندی است. منوی غذایی ما شامل سوپ حریره مراکشی و سوپ شوربای الجزایری، طاجین و دیگر غذاهای سنتی با پخت خانگی هستند که به فرهنگ و سنت آفریقای شمالی تعلق دارند.

به نوشته پایگاه خبری kilburntimes ، پروژه افطاری نخستین بار در سال 2013 با هدف نزدیک‌ ساختن اجتماعات مختلف با نژاد‌ها و قومیت‌های مختلف، و توسعه رابطه اجتماعی میان مردم الجزایر و دیگر فرهنگ‌های متنوع در لندن آغاز به کار کرد و امسال برای نخستین بار شورای شهر برنت نیز از این پروژه حمایت به عمل آورده است.

این کافه را جمعی از مسلمانان الجزایری مقیم انگلستان اداره می کنند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا