Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان

درخواست تحقيق و بررسی در مورد زواياى استفاده سلاح های شیمیایی در روستای بشیر از سوى مركز جهانى آدم

مرکز جهانی دفاع از حقوق و آزادی ها (آدم) استفاده تروریست های داعش از سلاح های شیمیایی بر ضد نیروهای عراقی در روستای شیعه نشین بشیر را محکوم کرد.

 

 

مرکز جهانی دفاع از حقوق و آزادی ها (آدم) استفاده تروریست های داعش از سلاح های شیمیایی بر ضد نیروهای عراقی در روستای شیعه نشین بشیر را محکوم کرد.

این مرکز حقوق بشری از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با تشكيل کمیته های حقیقت یاب ، کشورهایی را که این گونه سلاح ها را در اختیار سنى هاى تندروى داعش قرار می دهند، شناسايى و بنا بر قوانین بین المللی با آنها برخورد نماید.

در این بیانیه که نسخه ای از آن به دست شیعه ویوز رسیده است، آمده:

حملاتی که بوسيله سلاح های شیمیايى به نیروهای عراقی و مردم غیر نظامی روستای بشیر و مناطق مجاور آن شده ، نقض کننده تمامی معاهده های منع استفاده از سلاح شیمیایی بوده و جنایت جنگی محسوب می شود.

این بیانیه اقدام کشورهایی که سلاح شیمیایی را در اختیار تروریست های داعش قرار دادند، و یا بر استفاده از آن سرپوش نهادند، جنایتی علیه بشریت خوانده و افزود: اکنون، مردمان مناطق دیگر، چه آنها که در چنگ داعش به سر میبرند و چه آنها که آزاد شده اند؛ خطر حملات شیمیایی را احساس نموده و در نگرانی به سر میبرند.

لازم به ذکر است، روستای شیعه نشین بشیر، در جنوب استان کرکوک عراق، چندی قبل مورد اصابت چندین گلوله خمپاره که حامل مواد سمی و شیمیایی بوده قرار گرفت و در پی آن تعدادی شهید و مجروح شدند که اکثر آنها زنان و کودکان بودند.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا