جهان

اعطاى جايزه به نشریه موهن به ساحت پیامبر صلى الله عليه وآله

انجمن قلم آمریکا پس از یک هفته بحث و بررسی سرانجام جایزه به اصطلاح آزادی بیان خود را به نشریه فرانسوی شارلی اِبدو اهداء کرد

 

انجمن قلم آمریکا پس از یک هفته بحث و بررسی سرانجام جایزه به اصطلاح آزادی بیان خود را به نشریه فرانسوی شارلی اِبدو اهداء کرد.

نمایندگان شارلی ابدو نیز جایزه خود را در میان تشویق حضار دریافت کردند.

«ژرار بیار» سردبیر شارلی ابدو گفت: دریافت این جایزه را مایه افتخار می‌داند و در سخنرانی خود از کسانی که این نشریه را حمایت کرده‌اند، تشکر کرد.

همزمان با اهدای جایزه در حضور سلمان رشدی، نیل گیمن به همراه صد‌ها ویراستار و نویسنده دیگر از دنیای نشر، تدابیر امنیتی در اطراف محل برگزاری مراسم در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک، تشدید شد.

«مایکل اونداتجه» Michael Ondaatje، «پیتر کری» Peter Carey و چهار نویسنده دیگر در اعتراض به تصاویر اهانت آمیز شارلی ابدو به اسلام و مسلمانان، محل برگزاری مراسم را ترک کردند.

درهمین حال پایگاه خبری اینترسپت روز جمعه اسامی ۱۴۵ نفر از کسانی که به دلیل مخالفت با هتاکی‌های شارلی‌ابدو به مذاهب مختلف با اعطای این جایزه مخالفت کرده‌اند را منتشر کرده و نوشته این خلاف آن چیزی است که رسانه‌های غربی ادعا کرده‌اند.

رسانه‌های غربی پیش از این اعلام کرده بودند تنها ۶ نویسنده عضو انجمن قلم آمریکا از حضور در مراسم اعطای جایزه آزادی بیان به نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو انصراف داده‌اند.

مقامات غربی و آمریکا در حالی مطالب توهین‌آمیز نشریه شارلی‌ابدو را مصداق حفظ موازین آزادی بیان می‌دانند که در کشورهای آن‌ها هر گونه تحقیق و پرسش درباره «هولوکاست» جرم محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا