جهان

تجمع صدها يهودی پشت مرز كشور اوكراين جهت ورود به اين كشور و انجام مناسك دينی

صدها تن از یهودیان حسیدی که تعدادی کودک نیز در میان آنها دیده می‌شود پشت مرزهای اوکراین گرفتار شده و اجازه نیافتند به قصد عزیمت به یک مکان زیارتی وارد این کشور شوند.

صدها تن از یهودیان حسیدی که تعدادی کودک نیز در میان آنها دیده می‌شود پشت مرزهای اوکراین گرفتار شده و اجازه نیافتند به قصد عزیمت به یک مکان زیارتی وارد این کشور شوند.

در حالی که این افراد همچنان در پشت مرزهای اوکراین با بلاروس منتظر اجازه ورود هستند، اما مقامات دولت اوکراین به دلیل شرایط ویژه ناشی از بحران کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ تاکنون از دادن مجوز برای عبور آنها از مرز خودداری می‌کنند.

ده‌‌ها هزار یهودی هر سال همزمان با سال جدید یهودیان برای بازدید از یک مکان مذهبی و زیارت آن به شهر «اومان» در مرکز اوکراین سفر می‌کنند.

کشورهای مبدء و مقصد این یهودیان، ماه گذشته میلادی از زائران حسیدی خواسته بودند که به دلیل  کرونا امسال از عزیمت به شهر اومان خودداری کرده و زیارت از مکان مذهبی مورد علاقه حسیدیان را به زمان دیگری موکول کنند.

برخی زائران یهودی گرفتار شده پشت مرزهای اوکراین از شرایط ایجاد شده برای آنها به عنوان یک «فاجعه انسانی» یاد کرده و ضمن درخواست کمک از حکومت کشور خود، آن را مسئول رقم خوردن این فاجعه معرفی کرده‌اند.

ویدئویی که توسط مرزبانان اوکراین منتشر شد، زائران یهودی را با لباس‌های سنتی نشان می دهد که در وسط جاده، نزدیک صف طولانی کامیون ها به نماز و نیایش می‌پردازند.

صلیب سرخ بلاروس در گزارشی اعلام کرده که زائران «منابع مالی کافی برای برطرف کردن نیازهای اساسی خود» ندارند و این سازمان کمک‌هایی در همین راستا به والدین دارای فرزند، زائران مسن و افراد دارای معلولیت عرضه کرده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا