جهان

اعتراض رهبران مسلمان و یهودی به ممنوعیت ذبح مذهبی در بلژیک

رهبران مسلمان و یهودی در بیانیه مشترکی از دادگاه عدالت اروپایی درخواست کردند تا حکمی را علیه قوانین ممنوعیت ذبح مذهبی در بلژیک صادر کند.

رهبران مسلمان و یهودی در بیانیه مشترکی از دادگاه عدالت اروپایی درخواست کردند تا حکمی را علیه قوانین ممنوعیت ذبح مذهبی در بلژیک صادر کند.

ممنوعیت ذبح مذهبی در ژانویه سال 2019 میلادی در بلژیک اجرایی شد و بر اساس آن ذبح کوشر یهودیان و ذبح حلال مسلمانان ممنوع شد.

بسیاری این اقدام را تلاش برای به حاشیه راندن اقلیت های مذهبی می دانند.

به همین دلیل خاخام «پینچاس گلداشمیت»، رئیس کنفرانس خاخام های اروپایی و «محمد بن عبدالکریم العیسی»، رئیس سازمان علمای مسلمان در بیانیه مشترکی خطاب به دادگاه عدالت اروپایی تاکید کردند که قوانین ذبح از اصول اساسی دین های یهودیت و اسلام هستند.

در این بیانیه آمده است: در سراسر تاریخ ممنوعیت ها علیه ذبح مذهبی حیوانات به عنوان ابزاری برای تلاش در راستای به حاشیه راندن و منزوی کردن گروه های مذهبی مورد استفاده قرار گرفته است.

این رهبران مذهبی افزودند: امروز مسلمانان به طور فزاینده ای هدف چنین قوانینی قرار گرفته اند.

در این بیانیه آمده است: این ممنوعیت ها اصول اساسی آنچه اروپایی ها باید از آن حمایت کنند را نقض می کنند.

این بیانیه همچنین تاکید کرده است: در حالی که ادعا می شود آزادی مذهب یکی از حقوق اساسی در سراسر اروپا است، اما این ادعا بدون اجازه برگزاری مناسک مذهبی برای گروه های مذهبی هیچ معنایی ندارد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا