جهان

اهدای محموله ۴ میلیون دلاری برنامه جهانی غذا به هلال‌احمر

 مراسم اهدای بخشی از کمک ۴ میلیون دلاری برنامه جهانی غذا با حضور نماینده این سازمان در ایران و رئیس سازمان امدادونجات ایران برگزار شد.

 مراسم اهدای بخشی از کمک ۴ میلیون دلاری برنامه جهانی غذا با حضور نماینده این سازمان در ایران و رئیس سازمان امدادونجات ایران برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از خبرگزاری های ایران، مرتضی سلیمی، در این مراسم ضمن قدردانی از کمک‌های بشردوستانه برنامه جهانی غذا گفت: این سازمان در سیل ۹۸ هم کمک‌های ارزشمندی به سیل‌زدگان ارائه کرد. 

 وی ادامه داد: در محموله‌ی اهدایی این سازمان ۳۷۰هزار ماسک جراحی، ۳۷۰هزار ماسک n95 و ۳۷۰هزار گان وجود دارد که باهدف کنترل ویروس کرونا و ارائه خدمت به آسیب‌دیدگان اهدا شده است. 

نماینده برنامه جهانی غذا در ایران نیز در این مراسم گفت: سال گذشته بحران‌های مختلفی را تجربه کردیم. آخرین امدادرسانی بزرگ برنامه جهانی غذا به زلزله بم برمی‌گشت، اما در سال گذشته 4 بار کمک‌رسانی انجام شده است. 

نگار گرامی، ادامه داد: معمولا کار ما امدادرسانی غذایی است، اما در شرایط خاص وقتی نیاز احساس می‌شود، در حوزه‌های دیگر هم وارد می‌شویم. برای مثال کمک بزرگی از دولت ژاپن بالغ بر ۷میلیون‌دلار دریافت کردیم که ۶۰درصد از آن را صرف خرید ماسک از کشور چین کردیم.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی جمعیت هلال احمر ایران، وی در پایان گفت: محموله دوم درراه است و امیدواریم طی ۱۰ روز آینده به ایران برسد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا