جهان

موج جدید خشونت هندوها علیه ساکنان مسلمان هند

 هندوهای افراطی با شعله ور کردن انزجار طلبی مذهبی در کشور هندوستان، مسلمانان را به شیوع ویروس کرونا متهم کرده و موج جدید از خشونت ها را ضد مسلمانان رقم زدند.

 هندوهای افراطی با شعله ور کردن انزجار طلبی مذهبی در کشور هندوستان، مسلمانان را به شیوع ویروس کرونا متهم کرده و موج جدید از خشونت ها را ضد مسلمانان رقم زدند.

به گزارش شیعه ویوز، روزنامه نیویورک تایمز در اینباره نوشت: بیماری کرونا باعث انزجارطلبی و تنفر مذهبی در هند شده است، به طوری که مسئولان این کشور، مسلمانان را در شیوع این ویروس مقصر می دانند، این مسئله موجی از خشونت ها را ضد مسلمانان به همراه داشته است.

در این گزارش آمده است که وزارت بهداشت هند، یکی از گروه های اسلامی را مسئول شیوع این ویروس می داند، همچنین مسئولان حزب حاکم از «بمب های انسانی» و «جهاد کرونا» سخن می گویند که این مسئله باعث حملاتی ضد مسلمانان در مناطق مختلف هند شده است.

نیویورک تایمز در گزارش خود آورده است: جوانان مسلمانی که به فقیران و نیازمندان غذا می دادند، با چوب های کریکت مورد حمله قرار گرفتند، همچنین برخی از مسلمانان در محله های خود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یا توسط افراطی ها اعدام شدند.

براساس این گزارش، تندروها به مساجد مسلمانان نیز حمله کردند و این مساجد را عامل گسترش کرونا دانستند.

در ایالت پنجاب، بلندگوهای معبدها با پخش پیام هایی از مردم خواستند تا از دامداران مسلمان شیر خریداری نکنند، زیرا آلوده به ویروس کروناست.

براساس این گزارش، این پیام های انزجارطلبانه در اینترنت منتشر شده است؛ همچنین گروهی نیز به انتشار فیلم های ویدیویی دروغین اقدام کردند که به نظر می رسد منظور سخنان آنها مسلمانان هستند.

در این فیلم ها گفته می شود که آنها ماسک پیشگیری نمی پوشند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کند؛ آیا آنها نگران ویروس نیستند. گویی سازندگان این فیلم ها می خواهند مسلمانان بیمار شوند.

نیویورک تایمز می گوید که در هند هیچ گروه مسلمانی شیطنت نکرده است، اما آنها با جمعیت 200 میلیون نفری در اقلیت هستند و هندوها با یک میلیارد و 300 میلیون نفر بر آنها سیطره دارند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا