جهان

لغو 70 درصد از تورهای گردشگری برای ورود به ایران

دستکم ۷۰ درصد از تورهای مسافرتی برای ورود به ایران لغو شد. 

دستکم ۷۰ درصد از تورهای مسافرتی برای ورود به ایران لغو شد. 

به گزارش شیعه ویوز به نقل از ایلنا، علی شریعتی عضو اتاق بازرگانی ایران با اعلام این خبر گفت: وقتی کشوری مثل سوئد اجازه نشستن پرواز ایرانی را که مشکلی هم ندارد، نمی دهد؛ این خطرناک است. 

بر اساس این گزارش وی با اشاره به جهتگیری کشورهای بیطرف و لغو پرواز برخی ایرلاین ها به ایران، پس از فاجعه هواپیمای اوکراینی، افزود:  اولین تاثیر آن برداشته شدن ترافیک و ترانزیت هوایی از آسمان ایران است که به معنای حذف یک درآمد اقتصادی است.

وی ادامه داد: لغو هماهنگ چند ایرلاین، در دو جنبه اهمیت دارد، یکی سهولت دسترسی مسافران ایرانی مخصوصا از ایرلاین‌های اتریشی و لوفت‌هانزا که فعلا از دست رفته و موضوع دیگر حوزه گردشگری است که دچار مشکل شده است. 

شریعتی افزود: طبق آخرین اخبار بیش از ۷۰ درصد تورهای خارجی ورود به ایران را لغو کرده‌اند که به تبع آن درآمد هتلینگ و توریسم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد : تاکنون ما در کشتیرانی، تردد کامیون‌ها، حضور در سامانه‌های خارجی و بنادر دچار مشکل تحریم بودیم، اگر در بحث هوایی هم تحریم شویم مشکلات چندجانبه می‌شود و سرمایه‌گذاری، قرارهای تجاری، مراودات و امکان ورود به یک کشور دیگر دچار چالش می‌شود.

این کارشناس امور اقتصادی تصریح کرد: وقتی در موضوع بیزینس با ترکمنستان و تاجیکستان که هم مرز هم هستیم مشکل داریم و پرواز مستقیم حذف می‌شود، هزاران نشانه برای کسانی است که می‌خواهند فعالیت تجاری داشته باشند، این موضوع فضا را دچار تشنج و از روند عادی خارج می‌کند.

این عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: در پی این اتفاق وقتی جامعه درگیر می‌شود به تبع آن اقتصاد هم درگیر می‌شود، یعنی در برهه حساسی قرار داریم.

وی در پایان گفت که لوفت‌هانزا و هواپیمایی اتریش اختیار پرواز خود را دارند، ولی این ماییم که باید زودتر مسائل‌مان را حل کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا