جهان

فایننشال تایمز: حقوق مسلمانان با نبرد ویرانگر روبه رو است

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی، وضعیت حقوق بشری مسلمانان سراسر جهان از جمله مسلمانان چین را بررسی کرد.

 

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی، وضعیت حقوق بشری مسلمانان سراسر جهان از جمله مسلمانان چین را بررسی کرد.

به گزارش شیعه ویوز، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در گزارشی با عنوان «حقوق مسلمانان با نبرد ویرانگر روبه روست درحالی که جهان چشم بسته است»، به بررسی وضعیت حقوق بشری مسلمانان در نقاط مختلف جهان پرداخته است.

در این گزارش که نوشته «ادوارد لوس» است، آمده : تصور کنید اگر چین بیش از یک میلیون مسیحی را بازداشت می کرد یا هند همه پناهندگان به جز مسیحیان را می پذیرفت.

براساس این گزارش، اگر این اتفاق رخ می داد، غرب در وضعیت خشم شدیدی فرو می رفت. اما این تدابیر در حق مسلمانان اتخاذ شده است و غرب اقدامی نمی کند.

این نویسنده می گوید: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس مدعی اند که حقوق مسیحیان در جهان را حمایت می کنند.

این گزارش ادامه داد آنها با دست کم گرفتن نقض حقوق بشری و تخلفات گسترده ضد مسلمانان در جهان، اعتبار غرب را به عنوان حامی حقوق بشر به خطر می اندازند.

لوس در این گزارش آورده است که این بی اعتنایی باعث تغییر به سمت ملی گرایی مذهبی می شود، رویکردی که در برخی نقاط جهان اسلام آغاز شده است.

براساس این گزارش، از آنجا که مسلمانان نسبت به بیشتر اقلیت ها در جهان با نارضایتی و عصبانیت روبه رو هستند، بنابراین مشکلات و رنج آنها امتحانی برای لیبرال دمکراسی است که آیا لیبرال دمکراسی واقعا به معنای آنچه ادعا می کند، است.

به باور این نویسنده دو علت اصلی وجود دارد که جهان نسبت به رنج مسلمانان و نقض حقوق بشر ضد آنها بی اعتنا هستند. دلیل اول سیاسی و دلیل دوم چگونگی برخورد کشورهای اسلامی با اقلیت هایشان است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا