جهان

رئیس جمهور آلمان خواستار درک و احترام متقابل میان ادیانی شد

«فرانک-والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان ، پس از بازدید از مسجدی در جنوب شهر پنتزبرگ خواستار درک و احترام بیشتر بین ادیان شد.

«فرانک-والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان ، پس از بازدید از مسجدی در جنوب شهر پنتزبرگ خواستار درک و احترام بیشتر بین ادیان شد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از آناتولی، «اشتاین مایر» رئیس جمهور سوسیال دموکرات آلمان در سخنانی گفت: این مسئله کاری درست است به ویژه در زمانه ای که قطبی شدن در جامعه ما بار دیگر رو به افزایش است و در این میانه نفرت زیادی را تجربه می کنیم.

وی در گفتگو با بنیامین ادریس امام جماعت این مسجد با تاکید بر اینکه آنچه در پنزبرگ و در مسجد اتفاق می افتد دقیقاً همان چیزی است که وی برای کشورش می خواهد، افزود: کنجکاوی و احترام به یکدیگر، همان چیزی است که در زندگی روزمره مشاهده می شود.

اشتاین مایر اضافه کرد: از این نظر، اعمالی در اینجا رخ می دهد که واقعاً می خواهیم آن را داشته باشیم؛ یعنی رشد مشترک افراد با ادیان و مذهب های مختلف بسیار احترام برانگیز است و ما در پنتزبرگ باید آن را تجربه کنیم.

رئیس دولت آلمان از تعهد جامعه اسلامی در این شهر قدردانی و از مردم پنزبرگ نیز بخاطر پذیرش جامعه اسلامی با روی باز و احترام تشکر کرد.

طبق گفته اشتاین مایر ، پنزبرگ می تواند الگویی برای بسیاری از جوامع  آلمان، به ویژه در مناطق شهری باشد.

لازم به ذکر است آلمان در سال های اخیر شاهد رشد اسلام هراسی بوده که ناشی از اقدامات تروریستی سنی های تندرو به نام اسلام و نیز تبلیغات نفرت محور از سوی احزاب راست افراطی بوده است.

پلیس سال گذشته ۸۱۳ جنایت نفرت علیه مسلمانان را ثبت کرد که از جمله آنها می توان به توهین های کلامی ، نامه های تهدیدآمیز و حملات فیزیکی اشاره نمود.

در سال  ۲۰۱۸ نیز بیش از ۱۰۰ مسجد و مؤسسه مذهبی مورد حمله افراط گرایان قرار گرفتند.

آلمان که بیش از ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد، پس از فرانسه، دارای دومین جمعیت بزرگ مسلمان در اروپای غربی را داراست.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا