جهان

دیپلمات فرانسوی متهم به اقدام تروریستی علیه مسلمانان شد

نفر دوم سفارت فرانسه در السالوادور به عضویت در یک جریان افراطی مسلمان ستیز با نام آ.اِف.اُ (AFO) و نیز مشارکت در جرایم تروریستی متهم شد.

نفر دوم سفارت فرانسه در السالوادور به عضویت در یک جریان افراطی مسلمان ستیز با نام آ.اِف.اُ (AFO) و نیز مشارکت در جرایم تروریستی متهم شد.

به گزارش شیعه نویوز، به نقل از یورو نیوز، مارک آنتوان جی (Marc – Antoine G)روز دوم ژوئن(۱۲خرداد ماه) هنگام بازگشت به فرانسه در چارچوب تحقیقات درباره گروهک تروریستی آ.اِف.اُ، به اتهام برنامه ریزی حملات علیه جامعه مسلمان بازداشت شد.

معاون کنسول پیشین فرانسه در گابُن و معاون کنونی سفیر فرانسه در السالوادور که در روز ششم ژوئن به جرم «مشارکت در توطئه جنایی تروریستی» متهم شده بود با ممنوعیت خروج از فرانسه تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

این دیپلمات فرانسوی چهاردهمین مظنونی است که در جریان پرونده گروهک تروریستی آ.اِف.اُ از زمان نخستین موج دستگیری ها در ژوئن ۲۰۱۸ بازداشت شده است.

همچنین به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دیپلمات مظنون به عضویت در یک هسته وابسته به جریان راست افراطی است که پیش از این طراحی حملاتی را بر ضد مسلمانان در فرانسه برعهده داشته است.

در جریان بازرسی از منازل متهمان این پرونده تعداد زیادی سلاح گرم کشف و ضبط شده است.

گروهک افراطی آ.اِف.اُ متشکل از مردان و زنان ۳۳ تا ۷۰ ساله در سراسر فرانسه هسته هایی برای خود تشکیل داده اند و عملیات هایی را علیه مسلمانان در این کشور طرح ریزی کرده بودند.

این گروه هدف راهبردی خود را مبارزه با آنچه «تهدید و خطر اسلامگرایی» خوانده، عنوان کرده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا