جهان

پناهجویان افغان در آلمان با اخراج اجباری و افزایش خشونت روبرو هستند

اخراج اجباری پناهجویان افغانی از آلمان افزایش یافته و حتی حکومت این کشور به استفاده از خشونت در این روند متهم شده است.

 

اخراج اجباری پناهجویان افغانی از آلمان افزایش یافته و حتی حکومت این کشور به استفاده از خشونت در این روند متهم شده است.

آلمان یکی از مقصدهای اصلی پناهجویان افغانستانی در بین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود به طوری که در سالهای اخیر بیش از 150هزار پناهجوی افغان در این کشور پناهنده شدند.

این در حالی است که تدابیر دولت آلمان برای مقابله با پناهجویان تشدید شده است. این کشور در سال 2017 حدود 24هزار پناهجو را که شامل پناهجویان افغانی نیز می‌شدند، از این کشور اخراج کرده است.

این کشور در سال 2018 حدود 23هزار و 600 پناهجو را اخراج کرد و برای سال 2019 نیز رقم مشابهی پیش‌بینی شده است؛ البته از شروع سال جاری تاکنون حدود 11هزار و 496 پناهجو از این کشور به‌صورت اجباری رانده شده‌اند.

در کنار اخراج اجباری پناهجویان، استفاده از دستبند و پابند و بکارگیری خشونت از موضوعاتی هستند که نگرانی‌ها درباره برخورد نامناسب دولت آلمان با پناهجویان را برانگیخته است.

اولایپکه، نماینده احزاب چپ در پارلمان فدرال آلمان برخورد حکومت این کشور با پناهجویان را غیرقابل تحمل عنوان کرده است؛ به گفته او همواره گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای از روند خشونت‌آمیز اخراج پناهجویان به گوش می رسد. 

وی اظهار داشت: دولت آلمان در برابر ناامیدی این افراد به‌طور بی‌رحمانه و خشونت‌باری عمل می‌کند تا پناهجویان را برخلاف میل آنها به‌صورت اجباری اخراج کند و آنها در شرایط بسیار بدی به کشورهای مبدأ برگردانده می‌شوند.

«برند میسوویچ» مسئول بخش حقوقی مؤسسه حمایت از پناهجویان موسوم به «پرازول» به «دویچه وله» گفت: مقامات اجرای قانون که پناهجویان را می‌یابند و به‌منظور اخراج بازداشت می‌کنند، آنها را به فرودگاه می‌برند و  در روند اخراجشان از زور و خشونت استفاده می‌کنند.

این در حالی است که خشونت مأموران قانون در آلمان در برخورد با پناهجویان نگرانی‌هایی را درباره هزاران پناهجوی افغانی که در این کشور درخواست پناهندگی داده‌اند، نیز افزایش داده است.

چند ماه پیش کمیته ضدشکنجه اتحادیه اروپا از آلمان خواسته بود تا بکارگیری از زور و خشونت را در روند اخراج پناهجویان از این کشور متوقف کند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا