جهان

توهین به ساحت قرآن در نروژ

توهین رئیس یک گروه ضداسلامی به ساحت مقدس قرآن کریم در نروژ با واکنش پلیس این کشور مواجه شد.

 

توهین رئیس یک گروه ضداسلامی به ساحت مقدس قرآن کریم در نروژ با واکنش پلیس این کشور مواجه شد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از آناتولی، «آنا براتن»(Anna Bråten)، رئیس گروهی موسوم به «اسلامی‌سازی نروژ را متوقف کنید»، در جریان یک تظاهرات ضداسلامی در شهر «درامن» این کشور، نسخه‌ای از قرآن را به زمین انداخت و به مسلمانان توهین کرد.

وی قصد پاره کردن قرآن را داشت که پلیس شهر درامن نروژ مانع از این اقدام شد.

آنا براتن، در جریان سخنرانی در این تظاهرات ضداسلامی مدعی شد که اسلام جایی در نروژ ندارد و مقابله با قرآن و اسلام امری ضروری است.

برخی کشورهای اروپایی از جمله دانمارک، آلمان، هلند و فنلاند شاهد موج فزاینده اسلام‌هراسی و توهین به قرآن، مسلمانان و حمله مساجد هستند، به طوری که هفته پیش چند فرد ناشناس به مسجد «الرحمة» شهر برمن در شمال آلمان حمله کردند و به ۵۰ نسخه قرآن در این مسجد توهین و آنها را پاره کردند.

«مارکو دی ویت»، رهبر حزب «مردم فنلاند اولا»، نیز اوایل خردادماه سال جاری، در چارچوب فعالیت‌های تبلیغاتی خود در نهمین انتخابات پارلمانی اروپا در مقابل چشمان پلیس و در اقدامی تحریک‌آمیز، اقدام به پاره کردن نسخه‌ای از قرآن و انداختن آن بر روی زمین کرد.

راسموس پالودن، رئیس حزب راست‌گرا و افراطی دانمارک، نیز دوم فروردین‌ماه سال جاری در حضور نمازگزارانی که برای محکوم کردن جنایت حمله تروریستی به دو مسجد نیوزیلند، مقابل پارلمان دانمارک، اقامه نماز کرده بودنز، نسخه‌هایی از قرآن را به آتش کشید.

وی همچنین ۲۵ فروردین‌ماه در منطقه‌ای مسلمان‌نشین در شهر کپنهاگ، پایتخت این کشور، با پرتاب نسخه‌هایی از قرآن، به ساحت مقدس این کتاب الهی توهین کرد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا