جهان

استخدام محافظ مسلح برای مساجد آمریکا در ماه رمضان

بسیاری از مساجد لانگ آیلند (Long Island) در ایالت نیویورک آمریکا برای تامین امنیت مساجد در ماه رمضان، محافظ مسلح استخدام کرده‌اند.

 

بسیاری از مساجد لانگ آیلند (Long Island) در ایالت نیویورک آمریکا برای تامین امنیت مساجد در ماه رمضان، محافظ مسلح استخدام کرده‌اند.

امامان جماعت این منطقه که ۸۰ هزار مسلمان در آن سکونت دارند، اعلام کردند ۱۰ مسجد از ۳۰ مسجد در این منطقه برای ماه رمضان، تدابیر فوق العاده در نظر گرفته‌اند.

همچنین پلیس ایالتی گشت‌های شبانه‌ای برای محافظت از مساجد در نظر گرفته است.

یکی از اما مان جماعت منطقه می گوید: بسیار ناراحت‌کننده است که در این دوره و زمانه شما مجبورید برای اوقات عبادت خود محافظ مسلح داشته باشید. ما باید این کار را بکنیم. چاره دیگری نداریم. اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد، کسی ما را نخواهد بخشید.

در دو ماه گذشته، صدها نفر از پیروان سه دین اسلام، مسیحیت و یهودیت در جریان بمب‌گذاری و حملات مسلحانه در نیوزیلند، سریلانکا و آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

اسفندماه سال گذشته در تیراندازی در دو مسجد نیوزیلند، ده ها مسلمان جان باخته و یامجروح شدند؛ پنج هفته بعد در سریلانکا سنی های تندروی داعش با حمله به سه کلیسا و ۴ هتل، جان صدها تن را گرفته و یا مجروح ساختند.

شنبه هفته قبل نیز یک مرد مسلح، زنی را در کنیسه‌ای نزدیک سن‌دیه‌گو در آمریکا به قتل رساند و یک روحانی یهودی را زخمی کرد. متهم که ادعا کرده پیرو یکی از فرقه‌های مسیحی است، آتش زدن یکی از مساجد منطقه را نیز بر عهده گرفت.

جزیره لانگ آیلند، قسمتی از ایالت نیویورک است که در انتهای شرقی شهر نیویورک قرار گرفته‌است. این جزیره ۷,۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا