جهان

نرخ منفی رشد جمعیت ایران از تبعات سیاست «فرزند کمتر، زندگی بهتر»

وزیر بهداشت ایران از رشد منفی جمعیت این کشور اظهار نگرانی کرد.

 

وزیر بهداشت ایران از رشد منفی جمعیت این کشور اظهار نگرانی کرد.

«سعید نمکی» وزیر بهداشت ایران، سالمند شدن جامعه و نیل جمعیت این کشور به نرخ رشد منفی را نگران کننده داسنته و درباره آن هشدار داد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از تسنیم، نمکی که با حضور در استان ایلام این کشور از یکی از مراکز درمان ناباروری بازدید می نمود، طی سخنانی اذعان کرد: ما نیاز داریم تا مراکز درمان ناباروری را تقویت نموده و گسترش دهیم.

 

وزیر بهداشت ایران با اشاره به وضعیت بحرانی تناسب جمعیت در ایران، تصریح کرد: سالمند شدن جمعیت و نیل جمعیت به نرخ رشد منفی، یک نگرانی جدی برای کشور است.

نمکی ضمن تأکید بر لزوم ایجاد تسهیلات ویژه برای زوج‌های نابارور در ایران، گفت: باید برای این دسته از خانواده‌ها، درمان و مقدمات آزمایش رایگان را فراهم کنیم.

وزیر بهداشت ایران همچنین گفت: باید به‌روی خانواده‌هایی که نمی‌توانند فرزندآوری داشته باشند یا از نظر روحی و روانی آمادگی فرزندآوری ندارند، تمرکز کنیم تا به گفته وی در این زمینه ترمز نیل جمعیت به‌سمت نرخ رشد منفی کشیده شود.

این در حالی است که رسانه های حکومتی ایران طی چند دهه گذشته «شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر» را در میان مردم ترویج نموده و حتی علاوه بر مراکزی که به صورت رایگان مراجعان را نابارور می ساخت، قانون های تشویقی و تنبیهی بسیاری برای کنترل جمعیت در نظر گرفته شد.

حالا پس از گذشت سال ها این سیاست تبعات خود را نشان داده و مسئولان ایران درباره پیر شدن جمعیت این کشور که اکثر آنها نیز شیعه هستند، اظهار نگرانی می کنند.

سیاستی که به گفته علمای دین، با آموزه های دین مبین اسلام در تناقض است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا