Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان

دانشگاه سنت توماس در مینه سوتا برای نخستین بار غذای حلال می‌دهد

دانشگاه سنت توماس در شهر سنت پائولو واقع در ایالت مینه سوتای آمریکا، برای نخستین بار از تاریخ تاسیسش اقدام به ارائه غذای حلال برای کارکنان، دانشجویان و اساتید مسلمان می کند.

 

دانشگاه سنت توماس در شهر سنت پائولو واقع در ایالت مینه سوتای آمریکا، برای نخستین بار از تاریخ تاسیسش اقدام به ارائه غذای حلال برای کارکنان، دانشجویان و اساتید مسلمان می کند.

غذاخوری این دانشگاه از آغاز پاییز 2019 ، گزینه حلال را به فهرست غذاهایش اضافه کرده است.

این اقدام در پی افزایش تقاضا از سوی اعضای کمیته ها، نظرات و نظرسنجی ها آغاز شده و بسیاری مسلمانان خواسته اند که غذا با گوشت ذبح حلال به فهرست غذاها اضافه شود.

صدف شیر، نماینده دستیار مسلمان در این دانشگاه گفت: این حرکت به دانشجویان مسلمانی که به دنبال غذاهای جایگزین هستند کمک می کند.

این نماینده مسلمان افزود: اینجا ما دانشجویان مسلمانی داریم که همزمان کار می کنند و درس می خوانند. آن ها حداقل 10 تا 12 ساعت را خارج از خانه سپری می کنند و گاهی برایشان غذا آوردن از خانه امکان پذیر نیست یا مشکل است.

وی همچنین گفت: چرا دانشجویان مسلمان باید در شرایطی قرار بگیرند که مجبور شوند بین تحصیل و دین یکی را انتخاب کنند؟ آن ها باید بتوانند به اعتقادات دینی و فرهنگی شان پایبند بمانند و چنین پروژه هایی دانشگاه را به گزینه پسندیده تری برای ثبت نام جوانان مسلمان تبدیل خواهد کرد.

میشل کارستنز، معاون ریاست خدمات کمکی این دانشگاه ضمن بیان شرایط افزوده شدن غذای حلال به سالن غذاخوری دانشگاه افزود که فعلا دانشگاه روی غذاهای گیاهی، ویگن و مسلمان پسند و حلال تمرکز دارد.

وی همچنین گفت که ما می خواهیم با دانشجویان تعامل داشته باشیم، با آن ها کار کنیم و رابطه و گفتمانی مسالمت آمیز بین ما حاکم باشد.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا