جهان

کشته شدن ۳۳ تروریست بوکوحرام در عملیات ارتش نیجر

عملیات نظامی علیه عناصر تروریستی بوکوحرام در حاشیه دریاچه چاد ادامه دارد.

 

عملیات نظامی علیه عناصر تروریستی بوکوحرام در حاشیه دریاچه چاد ادامه دارد.

وزارت دفاع نیجر در بیانیه ای اعلام کرد که دست کم 33 تن از سنی ها تندروی بوکو حرام در عملیات نیروهای ارتش در منطقه دیفا در منتهی الیه جنوب شرقی این کشور نزدیک مرز نیجریه به هلاکت رسیده و تعداد زیادی سلاح و تجهیزات دیگر از آنها به دست آمد.

طبق این بیانیه، نیروهای ارتش نیجر در ادامه مبارزه خود با گروه تروریستی بوکو حرام، از شنبه گذشته عملیات گسترده پاکسازی را در منطقه دریاچه چاد، به اجرا گذاشته اند.

این عملیات در پی حمله بوکو حرام به یک موضع نیروهای دفاعی و امنیتی در منطقه گسکرو Gueskérou انجام شد که در جریان آن 7 نیروی امنیتی جان باختند.

در بیانیه وزارت دفاع نیجر آمده است: در این عملیات 33 تروریست کشته شدند و یک خودرو که به عنوان خودروی انتحاری مورد استفاده قرار گرفته بود، منهدم شد.

افزون بر این تعداد زیادی سلاح و تجهیزات مختلف از جمله دو خودرو، دو موتورسیکلت، یک خمپاره 120 میلیمتری، دو خمپاره 60 میلیمتری، 10 قبضه تفنگ و مقادیر زیادی مهمات از آنها به دست آمد.

این بیانیه تاکید کرد در این عملیات نیروهای ارتش متحمل تلفات و خساراتی نشدند.

منطقه دیفا که دهها هزار آواره نیجری و نیجریه ای را در خود جای داده است، از چهار سال پیش شاهد حملات مرگبار سنی های تندروی بوکو حرام از داخل خاک نیجریه است و تاکنون صدها نظامی و غیر نظامی در این حملات جان خود را از دست داده اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا