جهان

انتقاد سازمان ملل از نقض حقوق زندانیان بحرین

سازمان ملل متحد از نقض آشکار حقوق زندانیان اندیشه در بحرین و رفتارهای غیر انسانی با آن‌ها در بازداشتگاه ‎های این کشور انتقاد کرد.

 

سازمان ملل متحد از نقض آشکار حقوق زندانیان اندیشه در بحرین و رفتارهای غیر انسانی با آن‌ها در بازداشتگاه‎های این کشور انتقاد کرد.

در گزارش‎ گروه ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آمده؛ اطلاعات به دست آمده از قطع آب در زندان مرکزی «جو» و مرکز بازداشت «الحوض الجاف» نگران کننده است.

کارشناسان مأمور به بررسی  بهداشت، شکنجه، آب و سرویس‎های بهداشتی ضمن ابراز نگرانی از قطع آب در این دو زندان، آن را نقض آشکار حقوق زندانیان در دسترسی به آب، سرویس‌های بهداشتی دانسته و آن را رفتاری غیرانسانی توصیف کردند.

کارشناسان  در این گزارش نسبت به تأثیر کمی آب بر سلامت زندانیان، نبود اطلاعات کافی از وضعیت سلامت عمومی از زندانیان داخل زندان «جو» به دلیل احتمال شیوع  بیماری‎ها و به‌ویژه ممانعت از بازدید زندان و دستیابی به پرونده‎های پزشکی زندانیان از سوی حکومت بحرین ابراز نگرانی کردند.

کارشناسان سازمان ملل همچنین به حکومت بحرین در ارتباط با گزارش کمیته‎های مبارزه با شکنجه و حقوق بشر در ارتباط با رفتارهای غیرانسانی و خشن در بازداشت‌ها هشدار دادند.

 گفتنی است؛ چهلمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل از ۲۵ فوریه تا ۲۲ مارس ۲۰۱۹ در مقر اروپایی سازمان ملل در شهر ژنو سوئیس در حال برگزاری است.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا