جهان

قربانی شدن یک جوان مسلمان در حمله اسلام هراسانه در آمریکا

یک جوان مسلمان در حمله اسلام هراسی در ایالت ایندیانا واقع در ایلات متحده آمریکا به قتل رسید.

 

یک جوان مسلمان در حمله اسلام هراسی در ایالت ایندیانا واقع در ایلات متحده آمریکا به قتل رسید.

به گفته شاهدان عینی یک جوان مسلمان در ایالت ایندیانای آمریکا در یک حمله اسلام هراسی به قتل رسیده، با این حال قاتل وی به جرم نفرت محور محکوم نشده است.

این در حالی است که شاهدان گفته اند قاتل وی پیش از به قتل رساندن قربانی، فریادهای ضداسلامی سر می داده، اما طبق قانون این ایالت اتهام وی قتل با انگیزه «خشم جاده ای» در نظر گرفته می شود.

به گزارش پلیس در روزهای آغازین هفته «داستین پاسارلی» 33 ساله در یک حادثه خشم جاده ای با «مصطفی ایوبی» درگیر شده و به ضرب گلوله او را به قتل رسانده است.

دوستان ایوبی که شاهد تیراندازی بوده اند گفته اند که پاسارلی با وی برخورد کرده، او را مورد اهانت نژادی و مذهبی قرار داده و عباراتی چون «به کشور خودت برگرد» و «خارجی» به کار برده است، سپس با چراغ قوه به روی او نور انداخته و در ادامه با شلیک چندین گلوله این جوان مسلمان را به قتل رسانده است. 

به گفته ای شاهدان، قربانی در لحظه حادثه مسلح نبوده و سعی داشته از دست متهم بگریزد، اما وی دو مرتبه نیز از پشت به او شلیک کرده است که سبب مرگ فوری قربانی شده است.

یکی از دوستان این جوان به خبرنگاران محلی گفته که فرد ضارب عبارت های های ضدمسلمانی به کار برده و به پیامبر اسلام نیز اهانت کرده است.

این درحالی است که ایوبی یک شهروند آمریکایی می باشد که در سال 2001 به این کشور آمده و فارغ التحصیل رشته تجارت از دانشگاه کلی ایالت ایندیانا می باشد.

در بیانیه منتشر شده توسط خانواده ایوبی آمده است که فرزند آنان به این سبب جان خود را از دست داده که متهم باور داشته او به آمریکا تعلق ندارد و یک خارجی محسوب می شود.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا