جهان

اسلام هراسی در بریتانیا علل قدرت گرفتن راست افراطی می باشد

یک گزارش جدید که در انگلستان منتشر شده، علل ترویج افراط گرایی راست و حملات علیه مسلمانان را ، اسلام هراسی عنوان کرده است.

 

یک گزارش جدید که در انگلستان منتشر شده، علل ترویج افراط گرایی راست و حملات علیه مسلمانان را ، اسلام هراسی عنوان کرده است.

گزارش منتشر شده توسط سازمانی موسوم به «امید نه نفرت»، حوادث تروریستی در لندن و منچستر در سال 2017 را دلایل اصلی «نفرت گرایی پایدار» علیه مسلمانان در جامعه کنونی این کشور دانسته است.

براساس این گزارش درحالی که تعداد  افراد دستگیر شده در رابطه با حوادث تروریستی در سال 2018 نسبت به سال های گذشته در انگلستان کمتر بوده، اما بریتانیا در این سال شاهد رشد قابل توجه تروریسم  شاخه راست افراطی بوده است.

این گزارش به تهدید تروریست های تنها و یکه تاز و افراط گرایان شاخه راست اشاره دارد که در فضای اینترنت تندرو و خصومت طلب می شوند.

براساس این تحقیقات، راست افراطی نسبت به گذشته قدرت گرفته و اعضای این گروه در مقایسه با سال های قبل خصومت آمیزتر برخورد می کنند.

امام جماعت یک مسجد در جنوب لندن، در این باره گفت: این گزارش نگران کننده است و نشان می دهد که تفرقه فزاینده درجامعه ماست و به عنوان یک مسلمان سفیدپوست بریتانیایی من نیز تناقض را احساس می کنم! ما انسان هستیم و به نظر من باید همدیگر را تحمل کرده و صادق باشیم.

گزارش اخیر پیشنهاد کرده که راست افراطی در این کشور از برگزیت سوء استفاده کرده و می افزاید: تفرقه ها در جامعه بریتانیا به احتمال زیاد افزایش پیدا کردند و در ادامه منجر به شکاف در جامعه شده و همان پیام هایی را که راست گرایان عوام فریب علاقه به اثبات آن ها دارند، سبب خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا