جهان

حذف کلمه اسلام از مدارک تحصیلی در اتریش

حدف کلمه اسلام از مدارک تحصیلی در اتریش، عصبانیت جامعه مسلمان این کشور را به همراه داشته است.

 

حدف کلمه اسلام از مدارک تحصیلی در اتریش، عصبانیت جامعه مسلمان این کشور را به همراه داشته است.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از القدس العربی، وزارت آموزش و ریاست امور دینی وابسته به شورای وزیران اتریش طی اقدامی که خشم مسلمانان این کشور را به همراه داشته، جای کلمه اسلام را با حرف اختصار «GG» جایگزین کرده است.

فعالان جامعه اسلامی اتریش اقدام حکومت این کشور را تبعیض آشکار علیه مسلمانان اتریش توصیف کردند.

بر اساس این گزارش «اومیت فورال» رئیس هیات اسلامی اتریش در اینباره گفت: ایجاد چنین تغییری در اسناد و مدارک رسمی، نباید از جنبه بروکراتیک گرفته شود.

وی تاکید کرد شورای مسلمانان اتریش علیه این تصمیم به همه ابزارهای قانونی متوسل خواهد شد.

فورال ادامه داد: وزارت آموزش اتریش در توجیه این اقدام مدعی شده هدف از این اقدام این بوده که دانش آموزان شیعه هنگام انتخاب دروس اختیاری، درس اسلام اهل تسنن را به اشتباه انتخاب نکنند.

وی تاکید کرد: حذف کلمه اسلام و جایگزین کردن آن با حروف اختصاری به هیچ وجه توجیه پذیر نیست چون کلمه اسلام بیانگر هویت مسلمانان است.

از سوی دیگر «فرید حافظ» استاد دانشگاه جرج تاون در این باره گفت: هدف از این تصمیم تضعیف سازمان نماینده مسلمانان در اتریش است.

وی افزود: دولت سعی می‌کند این هیات را تضعیف و دیگران را برجسته کند.

حافظ تصریح کرد: این هیات در سال ۲۰۱۳ از علوی‌ها و شیعیان هم نمایندگی می کرد، اما امروز به ۳ هیات تقسیم شده که اولین اقدام برای تضعیف آن است.

وی بیان کرد: لغو کلمه اسلام به مثابه اقدامی برای به حاشیه راندن هیات اسلامی است که در چارچوب تلاش دولت راستگرای افراطی این کشور برای تشکیل اسلام مورد نظر خود صورت گرفته است.

این محقق دانشگاهی افزود: هیات اسلامی اتریش تمامی مساجد و جمعیت های اسلامی این کشور را اداره می کند و این به مذاق دولت راستگرای افراطی خوش نمی آید.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا