جهان

مسلمانان لیبریا از دولت خواستند حجاب را برای زنان مسلمان آزاد کند

شبکه زنان مسلمان لیبریا از حکومت خواسته تا  داشتن حجاب را در مدارس و محل آزاد نموده و به ممنوعیت های پیش روی زنان برای حفظ حجاب اسلامی اعتراض کردند.

 

شبکه زنان مسلمان لیبریا از حکومت خواسته تا  داشتن حجاب را در مدارس و محل آزاد نموده و به ممنوعیت های پیش روی زنان برای حفظ حجاب اسلامی اعتراض کردند.

در چهارمین کمپین بیداری حجاب اسلامی در 1 فوریه در این کشور آفریقایی، خدیجه تووری یکی از رهبران این زنان گفت: حجاب تنها محدود به زنان مسلمان نیست، بلکه زنان پیروان ادیان دیگر نیز آن را رعایت می کنند.

به گفته توری، حجاب نماد زیبایی و محجوب بودن بوده و مرزی میان انسان و تمایلات نفسانی قرار می دهد.

وی از حکومت لیبریا خواست حق انتخاب حجاب اسلامی برای زنان مسلمان در همه جا از مدارس گرفته تا محل کار و سازمان های دولتی را محترم دانسته و آن ها بتوانند بدون ممانعت و سنگ اندازی حجاب شان را رعایت کنند.

توری گفت: برخی از فرزندان ما اجازه حجاب داشتن در مدارس را ندارند. بعضی پرستاران نیز در محل کارشان مجبورند بدون حجاب بگردند. ادارات دولتی و بخش های خصوصی نیز حجاب را ممنوع می کنند. به همین سبب نیز ما از دولت لیبریا می خواهیم تا فضای امنی برای ما ایجاد کند. اینجا کشور ماست و به همه ما تعلق دارد. حجاب بخشی از مذهب ماست و بگذارید آزادانه به دین مان عمل کنیم.

به گفته وی این سازمان  در هشت ناحیه مختلف لیبریا از جمله مونسرادو، بومی، مریلند و گراند ژئه شعباتی دارد.

گفته می شود مراسم مذکور بخشی از فعالیت های مربوط به روز جهانی حجاب بوده است.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا