جهان

تمجید دیده‌بان اسلام‌ هراسی از وزیر خارجه اسپانیا

سازمانی موسوم به دیده‎بان اسلام‌هراسی، با صدور بیانیه‌ ای از سخنان «جوزف بورل»، وزیر امور خارجه اسپانیا، در حمایت از اسلام و مسلمانان قدردانی کرد.

 

سازمانی موسوم به دیده‎بان اسلام‌هراسی، با صدور بیانیه‌ای از سخنان «جوزف بورل»، وزیر امور خارجه اسپانیا، در حمایت از اسلام و مسلمانان قدردانی کرد.

 در بیانیه این سازمان که دفتر آن در مصر واقع شده آمده است: وزیر امور خارجه اسپانیا در پاسخ به اظهارات حزب راست‌گرای افراطی علیه مهاجرت مسلمانان و عرب‌ها، اسلام را بخشی از این کشور اروپایی توصیف کرد که این موضع قابل تمجید است.

 این بیانیه افزود: حزب راست‌گرای افراطی «وکس» خواستار کاهش نمادهای عربی و اسلامی در اسپانیا شده بود که وزیر خارجه این کشور به این درخواست آن‌ها پاسخ داد و اعلام کرد که اسلام از طریق قایق‌های مهاجر وارد اسپانیا نشده؛ بلکه اسلام بخشی از این کشور اروپایی است. 

در این بیانیه از مسلمانان اسپانیا خواسته شده که نقش مثبت و فعالی را در جامعه اسپانیا ایفا کنند و به‌ منزله بخشی اصیل از این جامعه اروپایی، که در آن زندگی می‌کنند، الگویی برای وطن‌دوستی و دفاع از منافع میهن خود باشند.

دیده‌بان اسلام‌هراسی مصر همچنین از مسلمانان اسپانیا و غرب خواست که به تلاش‌های حزب راست افراطی برای تحریک آن‌ها و ایجاد درگیری و ایجاد تفرقه میان اسلام، مسلمانان و جامعه اسپانیایی و غربی توجهی نکنند.

یادآور می‌شود وزیر امورخارجه اسپانیا  اخیراً در سخنانی تصریح کرد که اسلام بخشی از اروپاست و اسپانیا نیز بخشی از اروپاست که اسلام در آن از هفت قرن پیش پدیدار شده و وجه تمایز این کشور است.

 شایان ذکر است، دو میلیون نفر مسلمان در اسپانیا زندگی می‌کنند که برخی از آنها تابعیت اسپانیایی دارند.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا