جهان

احتمال خروج نیروهای بلغارستانی از افغانستان، و افزایش نا امنی ها

وزیر دفاع بلغارستان اعلام کرد: در صورت خروج سربازان آمریکا از افغانستان، بلغارستان نیز نیروهایش را از این کشور خارج خواهد کرد.

 

وزیر دفاع بلغارستان اعلام کرد: در صورت خروج سربازان آمریکا از افغانستان، بلغارستان نیز نیروهایش را از این کشور خارج خواهد کرد.

«کراسیمیر کاراکاچانوف» وزیر دفاع بلغارستان، در مراسم استقبال از ۱۵۸ سرباز بازگشته از افغانستان، در شهر «پلون» گفته، اگر آمریکا، سیاست خروج نیروهایش از افغانستان را در پیش گیرد، ما نیز در آنجا نمی‌مانیم.

وی با بیان اینکه بلغارستان طی ۳۷ دوره، نیرو به افغانستان اعزام کرده، افزود: در دوره جدید، نیروهای اعزامی ما به این کشور متشکل از ۱۶۰ سرباز خواهد بود، و ما نیازی به افزایش ماموریت در افغانستان نداریم.

سربازان ارتش بلغارستان در افغانستان، در زمینه ی گشت‌زنی، دریافت اطلاعات نظامی و کمک‌های اولیه، به نیروهای این کشور آموزش می‌دهند.

گفتنی است، در  ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) دو مقام آمریکایی در پنتاگون از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج ۷ هزار نیروی آمریکایی از افغانستان خبر دادند.

با توجه به ناکارآمدی مبارزه نیروهای افغانی و خارجی با کشتار مردم در افغانستان از سوی سنی های تندرو و ادامه جنگ در این کشور، کارشناسان از احتمال بروز فاجعه های انسانی خصوصا برای شیعیان این کشور ابراز نگرانی می کنند.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا