Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان

شیعه هراسی جدید در مالزی با استناد به آمارهای عجیب

در ادامه تبلیغات دروغین علیه مذهب تشیع در مالزی، یکی از روزنامه های این کشور با انتشار مطالب پی در پی، اقدام به تکرار تهمت های واهی علیه شیعیان نمود.

 

در ادامه تبلیغات دروغین علیه مذهب تشیع در مالزی، یکی از روزنامه های این کشور با انتشار مطالب پی در پی، اقدام به تکرار تهمت های واهی علیه شیعیان نمود.

روزنامه مترو، در یکی از این مطالب مدعی شد: بر مبنای عقاید افراطی و تعالیم منحرف شیعه، خون امت اسلامی حلال است و قرآن دیگری غیر از قرآن موجود در دست مسلمین وجود دارد!

در این مقاله که با عنوان عقاید افراطی شیعه دوازده معصوم (که منظور نویسنده دوازده امامی بوده) آمده است: شیعیان معتقدند که اکثر اصحاب پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله کافر هستند! 

این مقاله، از قول پروفسور «زکریا ستاپا» دارنده کرسی شیخ عبدالله فاهم در موسسه ای موسوم به اسلام تمدنی حضاری دانشگاه ملی مالزی (UICM)، نسبت به گرایش مردم این کشور به مذهب اهل بیت علیهم السلام نیز ابراز نگرانی شده است.

وی با درخواست از نهادهای مسئول در مالزی برای مقابله با آنچه ورود بودجه جهت حمایت از حوزه های علمیه شیعی خواند، مدعی شد: رشد تعالیم شیعه در مالزی جدی است و می تواند به طور کلی امنیت عمومی کشور را تهدید کند!

همین روزنامه، یک روز قبل از انتشار مقاله فوق الذکر، با انتشار آماری از حوزه های علمیه شیعی مدعی شد که 40 مرکز حوزوی در کل کشور مالزی توسط نهادهای مسئول شناسایی شده اند که فعالیت های مختلفی برای تربیت پیروان جدید مذهب تشیع انجام می دهند. 

این روزنامه به آمار پیروان مذهب اهل بیت علیهم السلام نیز پرداخت و نوشت: طبق اطلاعات مرکز پلیس، تخمین زده می شود که تعداد پیروان این مذهب بین 5 تا 10 هزار نفر هستند؛ اما ادعای گروه های شیعه که ده ها هزار پیرو دارند قابل انکار نیست، زیرا تعداد زیادی از شهروندان شیعه مالزی اعتقادات خود را مخفی می کنند.

گزارش روزنامه مترو افزود: نهادهای امنیتی فعالیت های زیادی را در مراکز عبادت یا حوزه های علمیه شیعیان شناسایی کرده اند؛ مانند برگزاری مراسم روز عاشوراء، روز اربعین و دیگر برنامه های شیعی. 

شایان ذکر است، سازمان امور اسلامی مالزی در سال 1996 میلادی با صدور فتوایی اعلام کرد که: مذهب تشیع، حرام و ممنوع است!

پس از این فتوا، تجمعات و مراکز پیروان اهل بیت علیهم السلام بارها هدف حملات نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفته و شیعیان مالزی به دلیل اعتقادشان بازداشت شده اند.

آخرین حمله به مراکز شیعیان مالزی، مربوط به عید غدیر گذشته (8 شهریور 1397 ــ 30 آگوست 2018) است که حدود سی افسر سازمان امور اسلامی ایالت کلانتان، با یورش به یک مرکز مذهبی، اقدام به بازرسی آن و بازداشت 11 نفر از شیعیان شرکت کننده در جشن عید غدیر ــ از جمله یک خانم ــ کردند.

آن حمله یک روز پس از سخنرانی یکی از مفتی های ضد شیعه مالزی علیه پیروان اهل بیت علیهم السلام صورت گرفت.

این مفتی که یک روز پیش از عید غدیر در شهر کوتا بارو (Kota Bharu) مرکز ایالت کلانتان سخنرانی کرد، مردم مالزی را تشویق نمود که علیه کسانی که آیین اهل تسنن را قبول نمی کنند، اقدام کنند!

به ادعای این مفتی سنی، تفکر شیعی برای زندگی مسالمت آمیز در مالزی خوب نیست.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا