جهان

حامی ایرانی داعش در استرالیا به حبس محکوم شد

یک حامی سنی های تندروی داعش در استرالیا به دلیل کمک به یک نوجوان ایرانی در قتل یکی از کارمندان اداره پلیس سیدنی، به 38 سال حبس محکوم شد.

 

یک حامی سنی های تندروی داعش در استرالیا به دلیل کمک به یک نوجوان ایرانی در قتل یکی از کارمندان اداره پلیس سیدنی، به 38 سال حبس محکوم شد.

میلاد عطایی 22 ساله پس از کمک به «فرهاد جبار»، جوان 15 ساله متولد ایران در تیراندازی به یک حسابدار پلیس در سیدنی در اکتبر سال 2015 متهم شناخته شد. فرهاد جبار هم در پی اقدام تروریستی خود بدست نیروهای پلیس کشته شد.

قاضی دیوان عالی استرالیا در نیو ساوت ولز اعلام کرد: میلاد عطایی یک شخص افراط گراست که به نظر می رسد، هنوز هم از گروه تروریستی داعش حمایت می کند. وی در هنگام خروج از اتاق دادگاه هم به شیوه داعش انگشت خود را بالا آورد.

میلاد عطایی حتی در همان سال به خواهر فرهاد جبار برای سفر به سوریه کمک کرده بود و این زن یک سال بعد به همراه همسر سودانی اش در حملات هوایی سوریه به هلاکت رسیدند.

استرالیا از جمله کشورهایی است که در سالهای اخیر با افراط گرایی و تروریسم مواجه شده است.

مقامات استرالیایی سال گذشته میلادی اعلام کردند که یک حمله مرتبط با داعش را در شب سال نو خنثی کرده اند. در سال 2014 هم 15 مظنون داعشی در این کشور بازداشت شد.

به گفته رسانه های این کشور، «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا در تلاش است قانونی را تصویب کند که بر اساس آن تابعیت استرالیایی شهروندانی که به انجام اقدامات تروریستی یا حمایت از تروریسم متهم شده اند، لغو شود. 

موریسون پیشتر در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد: «اگر نتوان این شهروندان دو تابعیتی را اخراج کرد، باید در بازداشتگاه های پناهجویان آنها را نگه داشت و اگر ثابت شود که آنها اقدام تروریستی انجام داده اند، باید تابعیت استرالیایی آنها لغو شود.»

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا