جهان

تور نمایشنامه «بدون حجابم نه!» در شهرهای مختلف آمریکا برگزار می شود

زنان مسلمان در آمریکا نمایشنامه ای ملی برای تبلیغ حجاب اسلامی برگزار می کنند.

 

زنان مسلمان در آمریکا نمایشنامه ای ملی برای تبلیغ حجاب اسلامی برگزار می کنند.

در تلاش برای قدرتمندسازی زنان و دختران، حلیمه دی اولیوریا، نویسنده، سخنران و مربی مسلمان پروژه ای با عنوان «بدون حجابم نه!» راه اندازی کرده؛ این پروژه شامل کارگاه های هنری و یک اجرای نمایشنامه می باشد که در آن اعتماد به نفس و عزت نفس مثبتی را که حجاب برای زنان مسلمان به همراه دارد به تصویر می کشد.

نمایشنامه «بدون حجابم نه» درباره زندگی یک دختر مسلمان به نام انیسه است که در مدرسه دولتی با زورگویی ها و اسلام هراسی روبرو می باشد و می خواهد عزت نفس خود را حفظ کند، وی سرانجام به این نتیجه مهم دست می یابد که حجاب از اهمیت والایی برخوردار است و اینکه بسیاری از دختران مسلمان در رابطه با جامعه آمریکا باید این چالش را پشت سر بگذارند.

دی اولیوریا نویسنده نمایشنامه و برگزارکننده کارگاه های آموزشی در این باره می گوید: انگیزه ما برای اجرای این پروژه،  ایجاد سکویی برای قدرتمندسازی زنان و دختران بوده تا هویت دینی شان را در جامعه کنونی حفظ کنند. فضای اجتماعی سیاسی فعلی جامعه آمریکا اکنون به گونه ای است که اکثریت از بیان مذهبی وحشت دارند و می ترسند در معرض عدم مدارا قرار بگیرند.

وی افزود: من زمانی که در سال 2016 در آمریکا سفر کرده و سخنرانی کردم به این نتیجه رسیدم که بسیاری افراد اعتقادات دینی شان را کنار می گذارند، تا در جامعه پذیرفته شوند یا در تجارت موفق باشند و این همان چیزی است که ما قصد داریم تغییر دهیم.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا