Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان

نماز خواندن در تاج محل ممنوع شد، به جز ایام جمعه!

به جز ایام جمعه خواندن نماز در مسجد تاج محل در هندوستان ممنوع اعلام شد.

 

به جز ایام جمعه خواندن نماز در مسجد تاج محل در هندوستان ممنوع اعلام شد.

اداره باستان شناسی هندوستان روز گذشته طی حکمی اعلام کرد که دیگر مسلمانان اجازه نمازخواندن در محوطه  مسجد تاج محل را ندارند. به گفته اداره باستان شناسی هند مسلمانان تنها می توانند روزهای جمعه نماز را در مسجد تاج محل واقع در اگرای اوتارپرادش اقامه کنند.

درحالی که این اداره، حکم دادگاه عالی را علت این ممنوعیت می داند، مدیریت مسجد، این انگیزه را دروغین دانسته و گفته که یک گروهی «ضدمسلمان» در بدنه حکومت مسبب این اقدام جنجال برانگیز بوده است.

گفته می شود تا امروز بازدیدکنندگانی که باید بلیط خریداری می کردند، اجازه نماز خواندن در محوطه  مسجد تاج محل را به جز روزهای جمعه داشتند. زیرا تاج محل در روزهای جمعه برای بازدید عموم بسته بود. در این میان ساکنان محلی می توانستند از ظهر تا 2 بعد از ظهر، بدون پرداخت ورودی، در این مسجد نماز اقامه کنند.

سازمان باستان شناسی همچنین به سیدصادق علی امام جماعت مسجد و کارکنانش دستور داده نماز جماعت را به روزهای جمعه محدود کنند.

سید ابراهیم حسین زیدی، رئیس کمیته انتظامی تاج محل در این باره گفت: هیچ دلیلی برای ممنوعیت نمازهای روزانه در مسجد تاج محل وجود ندارد و از سال های بسیار قبل چنین رسمی برپا بوده است.

وی افزود که مقامات دولتی در اینجا یک دیدگاه «ضدمسلمانی» دارند و خاطرنشان کرد که این قانون را به چالش بکشد.

گفته می شود تاج محل به ترتیب ششمین بنای تاریخی در جهان و دومین بنای تاریخی در آسیا محسوب می شود.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا