جهان

حزب راست افراطی در ایتالیا مانع «مسجدسازی» در این کشور شد

حزب راست افراطی در ایتالیا، تلاش های جامعه اسلامی برای تغییرکاربری کلیسای سابق در یک بیمارستان به مسجد را ناکام گذاشت.

 

حزب راست افراطی در ایتالیا، تلاش های جامعه اسلامی برای تغییرکاربری کلیسای سابق در یک بیمارستان به مسجد را ناکام گذاشت.

تعدادی از مسلمانان هفته گذشته زحمت زیادی کشیده بودند تا در یک مزایده در شهر شمالی برگامو در ایتالیا، از کلیسای ارتدوکس رومی برنده شده و سالن کلیسای سابق در بیمارستان را که این کلیسا از آن برای امور مذهبی استفاده می کرد، از آن خود کنند.

با این حال با مداخله سیاستمداران حزب راست افراطی لیگ ایتالیا در منطقه ثروتمند لومباردی که شهر برگامو نیز شامل آن می شود، این پروژه ناتمام ماند و آن ها از نفوذشان برای مقابله با مسلمانان به بهانه حفاظت از اماکن فرهنگی استفاده کردند.

آتلیلیو فونتنا، رئیس دولت لومباردی و یک سیاستمدار لیگ در توییتر خود در این باره نوشت: هرگز یک کلیسا نباید برای فروش گذاشته شود و تعجب می کنم که بیمارستان چنین کاری کرده است. به هر حال ما مانع این کار می شویم و اجازه تجدیدنظر نیز به هیچ عنوان داده نمی شود.

وی گفته که این تصمیم بدین معناست که هم اکنون دولت باید این ملک را خریداری کند.

گفتنی است پیش از این متیو سالیوانی رهبر لیگ مدعی شده بود که فرهنگ و جامعه ایتالیایی در خطر نابودی توسط اسلام و اسلامی شدن قرار دارد.

لازم به ذکر است مسلمانان بیشتر در کشور ایتالیای کاتولیک رومی حضور دارند و براساس آمار اعلام شده توسط مرکز تحقیقات پیو، جامعه اسلامی در ایتالیا در سال 2010 ، 3.7 درصد جمعیت داشته اند که این رقم اگر به همین شکل پیش روی داشته باشد  به 4.9 درصد تا سال 2020 خواهد رسید.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا