جهان

فراخوان توقف جنگ و کشتار در روز جهانی عدم خشونت از سوی سازمان جهانی مسلمان آزاده

سازمان جهانی نفی خشونت(مسلمان آزاده) با فرا رسیدن روز جهانی عدم خشونت بیانیه‌ای صادر نمود.

 

سازمان جهانی نفی خشونت(مسلمان آزاده) با فرا رسیدن روز جهانی عدم خشونت بیانیه‌ای صادر نمود.

در این بیانیه ای که نسخه ای از آن به دست شیعه ویوز رسیده، آمده است:

جامعه جهانی در حالی روز جهانی عدم خشونت را در 2 اکتبر، سپری می‌کند که در نقاط مختلف جهان خصوصا خاورمیانه، شاهد خشونت‌های گوناگونی هستیم.

خشونت‌ها و درگیری‌های خانمان سوزی که ده‌ها سال است ادامه دارند و تاکنون نهادهای بین المللی نتوانسته‌اند آن‌ها را متوقف نمایند.

این بیانیه ادامه داد: همچنان اعمال خشونت آمیزی در کشورهای لیبی، یمن، افغانستان، میانمار و برخی کشورهای اسلامی و عربی رخ می‌دهند که این دلیلی واضح بر عدم موفقیت جامعه جهانی در اتخاذ موضعی مستحکم در جلوگیری از ریخته شدن خون مردم بی گناه است که فلسطینیان را نیز می توان به این مجموعه افزود.

مسلمان آزاده با اشاره به اینکه دورنمای مشکلات فلسطین نشانی از حل مشکلات این کشور نمی‌نمایاند، افزود: آنچه باعث نگرانی هر چه بیشتر می‌شود این است که، برخی کشورهای پیشرفته خصوصا کشورهای غربی، معاهدات و پیمان های بین المللی در زمینه‌های مختلف را به وضوح نقض نموده و با حمایت‌های مالی و معنوی و نظامی در مناطق ناآرام، با هدف تامین منافع شخصی و یا مصلحت‌های سیاسی خود، آتش جنگ را شعله ورتر می‌سازند.

این سازمان بین المللی ادامه داد: ما خود را در گرامی داشت روز جهانی عدم خشونت، با جامعه جهانی سهیم می‌دانیم و از قدرت‌های جهانی می‌خواهیم با عمل به پیمان‌ها و معاهدات بین المللی، به جنگ‌ها و درگیری‌های پیش آمده در سایر کشورها پایان دهند.

مسلمان آزاده، همچنین از همه طرف‌های درگیر در کشورهای ناآرام خواست تا به مذاکره نشسته و با گفتگوی صلح آمیز متقابل، شاهد شکوفایی اقتصادی و بهبود اوضاع معیشتی مردم خود باشند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا