جهان

در خواست گنجاندن دروس ضد نژاد پرستی در مدارس اسکاتلند توسط معلمان

یک اتحادیه معلمان اسکاتلند اعلام کرده که مدارس این کشور نیاز به آموزش های ضد نژاد پرستانه دارند.

 

یک اتحادیه معلمان اسکاتلند اعلام کرده که مدارس این کشور نیاز به آموزش های ضد نژاد پرستانه دارند.

«لاری فلاناگان» دبیرکل موسسه خدمات آموزشی در اسکاتلند در این باره گفت: سیاست های راست افراطی در کشور، مسئله روبرویی با «تعصب و تبعیض» را به یک امر بسیار مهم تبدیل ساخته است.

وی پیش از نشستی ضمن سخنانی خواستار اضافه کردن دروس آموزش ضدنژادپرستی در مدارس اسکاتلند شد.

فلاناگان افزود: متاسفانه در نتیجه رشد فعالیت راست های افراط گرا در سراسر اروپا و افزایش نگرش نژادپرستانه در بسیاری از اقشار جامعه، از جمله در گفتگوهای سیاسی و از طریق رسانه های جمعی، نیاز به چنین کاری بیش از گذشته ضروری و فوری می باشد.

پریا خیندریا از نهادی موسوم به «کارت قرمز برای نژادپرستی» نیز گفت: از آنجایی که اسکاتلند یک جامعه چند فرهنگی و چند قومیتی دارد، نیاز است که جوانان این کشور در رابطه با موضوعات مرتبط آموزش ببینند.

وی افزود: تنبیه انضباطی کسانی که رفتارهای نژادپرستانه از خود نشان می دهند کفایت نکرده و راهکار مناسبی تیسا، بلکه ما باید جوانان را برای جلوگیری از وقوع حملات نژادپرستانه آموزش دهیم.

اناس سرور از حزب کارگر نیز خواستار مبارزه با اسلام هراسی شده است.

در این میان وزارت آموزش و پرورش اسکاتلند مدعی شده که سیستم آموزشی کنونی به قدر کافی برای مبارزه نژادپرستی مجهزمی باشد.

جان سوئینی، معاون نخست وزیر آموزش و پرورش در این باره گفت: دولت اقدامات متعددی را برای اطمینان از اینکه معلمان برای مقابله با نژادپرستی در کلاس درس مجهز باشند، انجام داده است.

وی افزود: سیستم آموزش و پرورش ما در حال حاضر برای مقابله با نژادپرستی در تمامی سطوح طراحی شده است، همانطور که ما متعهد به مقابله با تمام انواع نژادپرستی، پیش داوری، تعصب و تبعیض هستیم.

این درحالی است که آمارها خبر از رشد نژاد پرستی، اسلام هراسی و اقدامات نفرت محور علیه مسلمانان دارند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا