جهان

خیریه اسلامی در ویرجینیا، همایش سالانه «سلامت» برای نیازمندان برگزار کرد

یک سازمان خیریه اسلامی در ایالت ویریجینای آمریکا همایش سالانه «سلامت» برگزار کرد.

 

یک سازمان خیریه اسلامی در ایالت ویریجینای آمریکا همایش سالانه «سلامت» برگزار کرد.

این سازمان با نام «شبکه بهداشت و درمان شفیقان آدم» یک سازمان خیریه متعلق به مسلمانان در این ایالت است، همایش سالانه بهداشت رایگان را در درمانگاه متعلق به این سازمان در شهر چنتیلی برگزار نمود که بیماران و داوطلبان از ادیان و اعتقادات مذهبی مختلف در آن حضور داشتند.

به گفته محمد نبیل حسن، مدیر درمانگاه در همایش امسال، خدمات بیشتری برای کمک به بازدیدکنندگان و بیماران فاقد بیمه و نیازمند ارائه شد.

حسن در این باره گفت: همایش امسال پنجمین نشست سالانه انجمن بود. امسال خدمات رایگان درمانگاه شامل پنل های چربی، آزمایش هپاتیت، آزمایش قند خون، چک کردن فشار خون، ماموگرافی، تست بینایی و شنوایی، نسخه های عینک برای بزرگسالان و کودکان و همچنین واکسن های آنفولانزا می شد.

وی افزود: ما همچنین با فروشندگان متعدد در ارتباط هستیم که اطلاعات لازم درباره منابع مورد نیاز در جامعه را در اختیار ما قرار می دهند.

به گفته حسن، نشست سالانه سلامت تنها رویدادی نیست که جامعه اسلامی در آن مشارکت داشته و درمانگاه رایگان اسلامی نیز در نشست های متعددی در طول سال در همکاری با کلیساهای مختلف، کتابخانه ها، جشنواره ها و دیگر نهادها و سازمان ها شرکت دارد.

مدیر این درمانگاه ابراز امیدواری کرد مسلمانان بتوانند از طریق نشست های مشابه، با جامعه ارتباط عمیق تری برقرارکرده و با ارائه خدمات درمانی به مردم، پل ارتباطی با آنان بسازند.

گفتنی است این درمانگاه نخستین بار در سال 2013 به منظور رسیدگی به بیماران با درآمدهای پایین و ارائه خدمات درمانی رایگان به آن ها آغاز به کار کرد.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا