جهان

حذف بوکسور ۱۸ ساله مسلمان از مسابقات آمریکا

یک گروه حقوق مدنی مسلمانان در آمریکا، به حمایت از یک بوکسور مسلمان 18 ساله علیه انجمن بوکس ایالات متحده آمریکا شکایت کرده است.

 

یک گروه حقوق مدنی مسلمانان در آمریکا، به حمایت از یک بوکسور مسلمان 18 ساله علیه انجمن بوکس ایالات متحده آمریکا شکایت کرده است.

«بشیر عبدور» بوکسور مسلمان اهل ایالت میشیگان آمریکا است که به دلیل داشتن ریش اجازه شرکت در رقابت های ورزشی بوکس را از دست داده است.

به گفته وکلا، انجمن بوکس ایالات متحده نسبت به این ورزشکار عرب تبعیض به خرج داده و از سیستم چشم پوشی برای ممانعت از حضور وی در مسابقات دستکش های طلائی سوءاستفاده کرده است.

«امی دوکور» وکیل شورای روابط اسلامی آمریکایی در میشیگان گفت: رقابت های دستکش های طلایی برای بوکسورها از اهمیت بالایی برخوردار است. این مسابقات جهانی است که به مسابقات ملی تبدیل می شود و فرصتی برای راه یابی به المپیک برای ورزشکاران محسوب می شود.

دوکور افزود: ما با مسئولین مسابقات تماس گرفتیم و از آن ها خواستیم در این باره توضیح دهند، اما جوابی دریافت نکردیم.

به دلیل پاسخگو نبودن آن ها، ما شکایت نامه ای تنظیم کرده ایم تا مجبورشان کنیم به این سئوال پاسخ دهند که چرا ورزشکار مسلمان را از شرکت در رقابت ها محروم ساخته اند.

گفته می شود براساس سیستم چشم پوشی هر ورزشکار بایستی 7 روز پیش از رقابت ها فرمی را به خاطر داشتن «ریش» پر کرده و جداگانه درخواست بدهد، اما انجمن بوکس کمتر از هفت روز به این ورزشکار برای شرکت در رقابت ها فرصت داده اند و وی به خاطر نداشتن زمان کافی از حضور در رقابت ها حذف شده است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا