جهان

ابتکار انجمن اسلامی پنسیلوانیا برای ارتباط با غیر مسلمانان با پیتزا

گروهی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا سعی دارند از راه پیتزا با همکلاسی های غیرمسلمان ارتباط برقرار کنند.

 

گروهی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا سعی دارند از راه پیتزا با همکلاسی های غیرمسلمان ارتباط برقرار کنند.

در طی سه سال و نیم گذشته، اعضای انجمن اسلامی دانشجویی هر روز جمعه اول هر ماه، در جلوی ساختمان این مرکز برش های پیتزای مجانی به دیگر دانشجویان می دهند با این هدف که بتوانند سوءبرداشت ها و دیدگاه های غلط راجع به اسلام را برطرف سازند. آخرین رویداد روز جمعه 7 سپتامبر در ساختمان انجمن برگزار شد.

دانیال لاول، هماهنگ کننده نشست «پیتزای رایگان»  در این باره گفت: ما خوشحالیم که می توانیم از این شیوه برای ابراز اعتقادات و نیات مان استفاده کنیم.

وی افزود: این برای ما این یک فرصت برای رشد اعتقادات دینی به عنوان مسلمان و تبدیل شدن به انسانی است که آموزه های دینی از ما انتظار دارد.

لاول که دانشجوی سال دوم سلامت زیست رفتار شناسی می باشد در ادامه گفت: ما پیتزا را انتخاب کردیم، زیرا برای همه یک غذای آشنا و لذیذ است. به علاوه ما نیز به عنوان مسلمان همانند دیگر مردم از یک غذای خوشمزه لذت می بریم. هرچند در امر غذا خوردن گفتگوی زیادی میان افراد به وجود نمی آید، اما گرفتن غذا خودش خاطره خوبی در ذهن فرد ایجاد می کند که باعث تغییرات زیادی می شود.

این عضو انجمن  اسلامی افزود:  اغلب افراد پس از گرفتن پیتزا لحظاتی پیش ما می مانند و درباره ماموریت و هدف ما پرس و جو می کنند، اما حتی اگر چنین اتفاقی هم نیافتد، موفق شده ایم که یک برش پیتزا و یک لبخند به اشتراک بگذاریم و این هر چند ساده به نظر برسد اما تاثیر گذار است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا