جهان

گردشگر مسلمان در دانمارک به خاطر پوشیه جریمه شد

یک گردشگر مسلمان در کشور دانمارک به خاطر زدن پوشیه جریمه شد.

 

یک گردشگر مسلمان در کشور دانمارک به خاطر زدن پوشیه جریمه شد.

به گفته پلیس در یوتلاند غربی دانمارک، یک شهروند 48 ساله ترک در اداره پلیس این کشور که سعی داشت زمان ویزای گردشگری خود را افزایش دهد، به خاطر داشتن پوشیه، مجبور به پرداخت 1 هزار کرون (119 دلار) جریمه شد.

وی با کمک یک مترجم ابراز کرد که خبر نداشته این قانون جدید اجرایی شده است، با این حال جریمه را می پردازد. به علاوه به دلیل شرایط او در این کشور به عنوان یک گردشگر وی مجبور شد تمام جریمه را یک جا پرداخت کند.

گفتنی است براساس قانون جدیدی که اخیرا و از 1 آگوست امسال در دانمارک اجرایی شده است، زدن پوشیه، برقع و حجابی که تمام صورت فرد را بپوشاند و تنها چشم های او پیدا باشند، یک حرکت مجرمانه محسوب می شود.

مجرمانی که تنها یک بار این جرم را مرتکب شده باشند 1 هزار کرون، بار دوم 2 هزار کرون و بار سوم 5 هزار کرون باید پرداخت کنند. تکرار جرم داشتن پوشیه در دانمارک می تواند تا بیش از 10 هزار کرون جریمه یا مجازات زندان تا 6 سال برای فرد را در پی داشته باشد.

یک زن 28 ساله سوئدی نخستین مسلمانی بود که به خاطر این قانون در کشور دانمارک جریمه شد. 

از زمان اجرایی شدن این قانون «منع برقع» راهپیمایی های متعددی در سرتاسر این کشور برای محکوم کردن آن برگزار شده و بسیاری فعالان مدنی این قانون را نقض آزادی مذهبی و آزادی بیان دانسته اند.

کشورهای اتریش، فرانسه و بلژیک نیز قوانین مشابهی دارند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا