جهان

شورای حقوق بشر سازمان ملل، فرانسه را به خاطر اخراج زن محجبه محکوم کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل فرانسه را به خاطر اخراج یک زن مسلمان که به دلیل داشتن حجاب اسلامی از یک مهدکودک اخراج شده بود، محکوم کرد.

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل فرانسه را به خاطر اخراج یک زن مسلمان که به دلیل داشتن حجاب اسلامی از یک مهدکودک اخراج شده بود، محکوم کرد.

وکلای فاطمه عفیف که در سال 2008 توسط مهدکودک بیبی لوپ در فرانسه اخراج شده بود، پس از آنکه در یک نبرد طولانی در سال 2014 بالاترین دیوان قضایی فرانسه اخراج او را تایید کرد، پرونده را به کمیته سازمان ملل بردند.

این مهدکودک در شهر چنتلوپ لس ویگنس درست خارج از پاریس قرار داشت که 24 ساعته و 7 روز هفته باز بود و از زنان برای نگهداری از کودکان استفاده می کرد.

با وجود اینکه قوانین فرانسه به کارفرماهای خصوصی این اجازه را می دهند که در ظاهر کارمندان دخالت کنند اما نهاد سازمان ملل علیه فرانسه رای صادر کرده و اعلام نمود که  این قانون با قوانین بین المللی تضاد داشته و مخالف آزادی دینی بوده و یک تبعیض جنسیتی علیه زنان محسوب می شود.

نهاد سازمان ملل در ادامه ادعای حامیان فرانسوی را که گفته بودند حجاب یک تبلیغ مذهبی است رد کرده  و به حکومت فرانسه دستور داده است که قضاوت و رای دادگاه را که  تاکنون رسما اعلام نشده عمومی کند و ظرف 180 روز، خسارت های وارده به عفیف را جبران کرده و اقدامات لازم را برای جلوگیری از حوادث مشابه درآینده در پیش بگیرد.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا