جهان

جلوگیری از ادامه تحصیل دانش‌آموزان مراکشی به دلیل حجاب

دو دانش آموز مراکشی که قصد داشتند در یکی از دانشگاه‌های فرانسه ادامه تحصیل دهند به دلیل محجبه بودن از چنین اقدامی منع شدند.

 

دو دانش آموز مراکشی که قصد داشتند در یکی از دانشگاه‌های فرانسه ادامه تحصیل دهند به دلیل محجبه بودن از چنین اقدامی منع شدند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، جلوگیری از ادامه تحصیل این دو دانش آموز مراکشی پس از آن صورت گرفت که از گرفتن عکس بدون حجاب برای اخذ ویزای فرانسه پرهیز کردند.

«کوثر الدیوری» و «اسماء الصنهاجی» دو دانش آموز مراکشی که در مدرسه ملی هنر و صنایع دستی شهر «مکناس» مراکش درس می‌خوانند، هنگامی که از آن‌ها خواسته شد برای اخذ ویزای فرانسه روسری‌های خود را بردارند، از این اقدام پرهیز کردند.

الدیوری گفته موسسه «تیکی کونتاکت» در شهر «فاس» که نقش میانجی گری بین سفارت فرانسه و افراد متمایل به اخذ ویزای را دارد، با پذیرفتن عکس محجبه من و دوستم مخالفت کرد.

وی افزود: کارکنان این موسسه تلاش کردند ما را قانع کنند بدون حجاب عکس بگیریم تا بتوانیم در فرانسه ادامه تحصیل دهیم اما ما مخالفت کردیم.

به گفته وی، کارکنان این موسسه گفته اند فرانسه چنین شرایطی را اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی برای افرادی که تمایل به اخذ ویزای طولانی مدت در این کشور  دارند، وضع کرده است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا