جهان

کشیش تندرو که در مساجد استرالیا آشوب به پا کرد، اخراج می شود

یک کشیش تندرو که در روزهای اخیر همراه با دو تن دیگر اقدام به آزار و اذیت اعضای جامعه اسلامی و اهانت به نمازگزاران دو مسجد در شهر بریزبن در استرالیا کرده بود، دستگیر شده و قرار است از این کشور دیپورت می شود.

 

یک کشیش تندرو که در روزهای اخیر همراه با دو تن دیگر اقدام به آزار و اذیت اعضای جامعه اسلامی و اهانت به نمازگزاران دو مسجد در شهر بریزبن در استرالیا کرده بود، دستگیر شده و قرار است از این کشور دیپورت شود.

به گفته پیتر داتون، وزیر مهاجرت استرالیا این کشیش که ملیت نیوزلندی دارد، هم اکنون در بازداشت پلیس مهاجرت قرار دارد.

داتون به خبرنگاران گفت: پیام من واضح است. کسانی که به این کشور می آیند باید به شرایط قانونی ویزای شان پایبند باشند. ما در کشورمان آزادی بیان داریم اما کسانی را که اماکن دینی را مورد حمله قرار دهند تحمل نخواهیم کرد.

گفتنی است لوگان روبرتسون، کشیش افراط گرای 31 ساله همراه با دو مرد دیگر به جرم ایجاد مزاحمت عمومی و تجاوز به حریم دو مسجد در استرالیا دستگیر شده اند.

در این میان شورای اسلامی کوئینزلند نگران بروز حوادث مشابه در مساجد هستند. 

علی قدری سخنگوی شورا ضمن انتقاد از قوانین خواستار تصویب قوانین محکم تر و تاثیرگذار در رابطه با سخنرانی های نفرت محور در استرالیا و حمایت بهتر از پیروان ادیان مختلف شد.

قدری در این رابطه گفت: این قضیه فقط به جامعه اسلامی محدود نمی شود، بلکه درباره ترویج نفرت و ایجاد تفرقه در میان تمامی اعضای جامعه است.

 اگر آن را در نطفه خفه نکنیم، چنین وضعیتی بر روی تک تک اعضای این اجتماع تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وی همچنین گفت که قصد دارد نامه ای در این رابطه به نخست وزیر کوئینزلند بنویسد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا