جهان

با بیش از ۲ هزار شرکت کننده: جشنواره «افطار خیابانی ۲۰۱۸» در شهر بیرمنگام برگزار می شود

جشنواره «افطار خیابانی» در ماه مبارک رمضان با حضور بیش از 2 هزار نفر، آخر هفته در شهر بیرمنگام انگلستان برگزار می شود.

 

جشنواره «افطار خیابانی» در ماه مبارک رمضان با حضور بیش از 2 هزار نفر، آخر هفته در شهر بیرمنگام انگلستان برگزار می شود.

در این جشنواره غذایی که هم زمان با افطار خواهد بود، مسلمانان همراه با غیرمسلمانان و شهروندان عادی انگلستان از ساعت 8 بعد از ظهر تا 10:30 شب در خیابان هالس بالسال شهر بیرمنگام گردهم جمع خواهند شد.

برگزارکنندگان این افطار خیابانی از همسایگان و مردم عادی خواسته اند تا در این مراسم مفرح و فعالیت اجتماعی شرکت داشته باشند تا با فرهنگ ها سنت های به نمایش درآمده بیشتر آشنا شوند. 

سازمان های محلی از جمله گروه وارن (شبکه زنان ضد افراط گرایی) مسئولیت برپایی این مراسم را به عهده دارند. 

حنا رایی مدیر وارن در این باره گفت: افطار خیابانی سال گذشته موفقیت بزرگی بود و پیش بینی می کنیم به طور تخمینی حداقل 2 هزار نفر در این مراسم افطار شرکت کنند و از همه استقبال می کنیم. تمامی این مراسم توسط سازمان های اجتماعی مردمی و گروه های پیشرو در بیرمنگام که برای انسجام بین ادیان و جامعه و مبارزه با افراط گرایی فعالیت می کنند ترتیب داده شده است.

برپا کنندگان این مراسم همچنین در پی جمع آوری کمک های مالی و غذایی برای مراسم هستند و از مسلمانان خواسته اند کمک هایشان را قالب غذا، خرما، آب آشامیدنی، میوه جات و همچنین به صورت کمک مالی برای هزینه های 2 سایبان بزرگ،  400 صندلی، 50 میز، نورپردازی، ژنراتور، سرویس بهداشتی سیار، سطل زباله و پرینت پوسترها و پلاکاردها اهدا کنند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا