جهان

حمله پلیس نیجریه به شیعیان معترض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی

پلیس و نیروهای امنیتی نیجریه با گلوله و گاز اشک آور به تجمع کنندگان برای آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی » حمله کرده و چند تن را مجروح کردند.

 

پلیس و نیروهای امنیتی نیجریه با گلوله و گاز اشک آور به تجمع کنندگان برای آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی » حمله کرده و چند تن را مجروح کردند.

گفته می شود برخی خیابان های ابوجا پایتخت نیجریه پر از قوطی های گاز اشک آور شده و برخی از تظاهرات کنندگان نیز به ضرب گلوله مجروح شده اند.

به گزارش پایگاه خبری «دیلی پست» نیجریه به نقل از یکی از روحانیون شیعه نیجریایی، نیروهای امنیتی و پلیس پیوسته برای شیعیان این کشور ایجاد مشکل می کنند.

بر اساس این گزارش، ابراهیم موسی افزود: پلیس با تجمع صلح آمیز و آرام مردم، رفتار خشونت آمیز دارد و از گاز اشک آور برای متفرق کردن مردم استفاده می کند و شماری از مردم را بدون دلیل بازداشت کرده است.

وی افزود، با وجود حملات خشن و حمله نیروهای امنیتی به تظاهرات کنندگان، شیعیان به هیچ عنوان به خشونت روی نیاورده اند و چنین اقدامات غیر قانونی موجب انصراف مردم از خواسته هایشان مبنی بر حاکمیت قانون، اجرای عدالت و آزادی شیخ زکزاکی نمی شود.

موسی تصریح کرد، شیخ زکزاکی هیچ گاه موافق اعمال خشونت آمیز نبوده و بر عکس خانه او همیشه پناهگاه مسیحیان و اقلیت ها در زمان بحران ها بوده است.

وی در ادامه گفت: امروز شیخ زکزاکی مورد ستم واقع شده و فردا ممکن است به افراد دیگر ستم شود، به همین دلیل همه باید از مقام های نیجریه به ویژه رئیس جمهوری آن بخواهند شیخ زکزاکی، همسرش و دیگر بازداشت شدگان را آزاد کنند.

شایان ذکر است، شیخ زکزاکی در دسامبر سال 2015 در حمله ارتش نیجریه به منزلش، مجروح، دستگیر و همراه همسرش روانه زندان شد. پیش از این خبرهایی مبنی بر وخامت حال این روحانی 65 ساله در زندان منتشر شده بود.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا